na zdjęciu widoczne osoby siedzące podczas wystąpienia w bibliotece

W środę 12 czerwca w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach miało miejsce 17. Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego. Dzięki zaproszeniu dyrektor jerzmanowickiej książnicy Doroty Furman, w spotkaniu mogli wziąć udział licznie przybyli bibliotekarze i bibliotekarki z terenu naszego powiatu.

Tradycyjnie już Forum rozpoczęło się wręczeniem listów gratulacyjnych oraz podziękowań za pracę na rzecz lokalnych społeczności tym z nas, którzy mijającym roku obchodzili jubileusze pracy zawodowej. Doceniono także instytucje, które świętują obecnie jubileusze swojej działalności, w tym Bibliotekę Publiczną w Zielonkach z okazji obchodów 70-lecia jej istnienia.

zdjęcie korowodu ze smokiem na scenie na rynku

Wielka Parada Smoków znów ubarwiła Kraków! W niedzielne południe 9 czerwca korowód tych mitycznych stworzeń przeszedł ulicami grodu Kraka i rozgłosił się na płycie Rynku Głównego już po raz dwudziesty trzeci. Nie mogło zabraknąć tam również ekipy z zieloneckiej biblioteki.

Jedyne w swoim rodzaju smocze święto, organizowane od lat przez Teatr Groteska, stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych Krakowa i jest lubiane zarówno przez mieszkańców miasta, jak też liczną rzeszę turystów z różnych stron Polski i świata. W tegorocznym przemarszu, odbywającym się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”, wzięło udział ponad 30 konstrukcji animowanych przez dzieci i młodzież wraz z opiekunami, z których 22 stanęło do konkursowych zmagań o miano Najpiękniejszego Smoka Parady.

grafika z tłem z regałami z książkami informująca o inwentaryzacji biblioteki

W związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia skontrum (inwentaryzacji księgozbioru) informujemy, iż w okresie od 24 czerwca do 5 lipca 2024 r. Filia Biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna.

plakat 23 Wielkiej Parady Smoków, na czerwonym tle grafika niebieskiego smoka

Jak nakazuje tradycja, w niedzielę 9 czerwca smoki i smoczyce znów opanują Kraków!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wraz z Biblioteką Publiczną w Zielonkach i naszym smokiem Skarbkiem w korowodzie 23. Wielkiej Parady Smoków, organizowanej przez krakowski Teatr Groteska pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”.

Mile widziane osoby w każdym wieku, zwłaszcza przedszkolaki i dzieci szkolne wraz z opiekunami. Zachęcamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy do przebrania się za bohaterów swoich ulubionych książkowych czy filmowych opowieści.

Spotykamy się na Plantach przy Hotelu Royal o godz. 11:00. Przejdziemy z Plant, ulicą Grodzką, przez Plac Wszystkich Świętych, na Rynek Główny. Początek wymarszu o godz. 12:00.