zdjęcie przedstawia smoka niesionego przez dzieci na krakowskim rynku

W pierwszą niedzielę czerwca smoki i smoczyce opanowały Kraków! Już po raz dwudziesty drugi ulicami grodu Kraka przemaszerowała Wielka Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska, w tym roku pod hasłem „Wielki Odlot”.

Krakowska Parada Smoków na stałe wpisała się w kulturowy pejzaż stolicy Małopolski. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga tłumy zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Jest corocznym świętem miłośników smoków z całego świata – legendarnych stworzeń, które od wieków kojarzą się z dziedzictwem i historią Krakowa.

zdjęcie grupy osób z dużymi kolorowymi wachlażami
Zakończyło się pierwsze pilotażowe szkolenie, pn. "Szkoła Edukatorów Kultury", zorganizowane przez Małopolski Instytut Kultury, odbywające się od 12 kwietnia - 25 maja, w siedzibie MIK-u. Szkolenie ukończyła pracownica fili,  Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Kulturoteka Bibice. Zdobyta wiedza i nowe umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą z całą pewnością zostaną wykorzystane w pracy Kulturoteki.
Gratulujemy!

zdjęcie przedstawia pracę wyróżnioną w konkursie

Z okazji 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbył się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Biblioteka moich marzeń”, przeznaczony dla dzieci zamieszkujących lub uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie gminy Zielonki. Na konkurs wpłynęły prace w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 oraz 7-8, przy czym najliczniej była reprezentowana najmłodsza grupa.

zdjecie przedsawia grupę przedszkolaków wraz z opiekunami przed biblioteką
Co za niespodzianka! Naszą bibliotekę, a także Izba Regionalna w Bibicach odwiedziła grupa dzieci z przedszkola "Malutkowo" w Krakowie, wraz z opiekunami i rodzicami. Jak zawsze, przy tego typu wizytach, dzielimy grupę na mniejsze. Pierwsza grupa udała się z p. Sobczyk na zwiedzanie, a druga została w bibliotece.