grafika informacyjna na temat godzin otwarcia biblioteki

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2023 r. do odwołania zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Węgrzcach.

Filia jest czynna:

w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12:00-15:00 oraz 17:00-20:00
a we wtorki i czwartki w godz. 9:30-15:30.

Przypominamy, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: www.biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

zdjęcie przedstawia grupę osób siedzących przy stole podczas spotkania klubu dyskusyjnego

W dniu 7 marca br. dzięki podpisanej umowie pomiędzy Sołectwem Osiedle Łokietka a Biblioteką Publiczną w Zielonkach odbyło się inauguracyjne spotkanie dyskusyjnego klubu czytelniczego. Miało ono miejsce w sołeckim budynku wielofunkcyjnym przy ul. Lawendowej 32 w Zielonkach.

zdjęcie przedstawia Katarzynę Michalak

Biblioteka Publiczna w Zielonkach we współpracy z Wydawnictwem Znak zapraszają wszystkich czytelników do udziału w konkursie „Maraton czytelniczy”, będącym jednym z elementów programu „Rok Katarzyny Michalak w bibliotekach”. Każdy, kto w ciągu roku wypożyczy 15 książek autorstwa Katarzyny Michalak otrzyma od Wydawnictwa Znak egzemplarz wybranej powieści z autografem pisarki.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole podczas zajęć plastycznych

Pierwsze dni marca obfitowały w bardzo ciekawe wydarzenia w Kulturotece – najpierw warsztaty, teraz pierwsza wizyta dzieci z klasy „zero” w Woli Zachariaszowskiej. Wizyta całej dwudziestotrzyosobowej grupy została podzielna na dwie części – zwiedzanie bibickiej Izby Regionalnej i lekcje biblioteczną połączoną z krótkimi zajęciami plastycznymi. Dzięki pomocy pani Anny Sobczyk, dzieciaki mogły usłyszeć co nieco o historii i tradycji Bibic. Później grupy wymieniły się. Ci, którzy zostali w bibliotece przystąpili do tworzenia czapki Pucheroka wyklejaną bibułą. Na koniec, dzieci wysłuchały jeszcze opowieści o tajemniczym Gruffalo i otrzymały słodką niespodziankę.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole z materiałami i kobietę stojącą obok nich
„Pucherokowe poduchy” to warsztaty, które odbyły się w pierwszą środę marca. Było to także spotkanie obfitujące w niespodziewane zwroty akcje, dzięki którym zostanie na długo w pamięci uczestników. Tym razem głównym motywem warsztatów okazali się tytułowi Pucherocy. Na początku spotkania, Pani Beata przedstawiła pokrótce historię chłopców ubierających kolorowe czapki i wyjaśniła skąd wziął się ten ciekawy zwyczaj.