na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stolikach wraz osobą dorosłą w sali szkolnej

W czwartkowy poranek dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. To niezwykłe spotkanie odbyło się, jako podziękowanie za zaangażowanie w Paradę Smoków. Zajęcia przeprowadziła Pani Beata Godynia-Kapałka z Fabryki Ekodzieła.

na zdjęciu widoczne dzieci z pracami plastycznymi

Lato w pełni, wokół nas bujna zieleń, mnóstwo kwitnących kwiatów a nad nimi latające owady. Jednymi z najpiękniejszych są motyle., czyli temat naszej lekcji bibliotecznej dla dzieci z Happy kids Academy w Zielonkach.

na zdjęciu widoczna grupa przedszkolaków z pracami plastycznymi

Ostatnia przed wakacjami wizyta w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach była poświęcona bezpieczeństwu dzieci w czasie podróży. Temat bardzo na czasie i niezmiernie ważny. Z pomocą przyszła nam bardzo mądra książka „Gdy Pola się zgubi” aut. Gabrieli Rzepeckiej-Weiss.

Dzieci z grup „II” i „IV” wysłuchały z uwagą opowieści o niesfornej Poli, a następnie omówiliśmy wspólnie wszystkie sześć zasad dla zagubialskich.

na zdjęciu widoczne panie siedzące w altanie przy stole

W czwartkowy wieczór, 23 czerwca, w gościnnym ogrodzie pp. Marii i Mariana Bartosów odbyło się plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zielonkach. Wszystkie dyskusje na świeżym powietrzu tradycyjnie zaczynają się zwiedzaniem ogrodu i podziwianiem ciągle zmieniającej się tam roślinności. Jest to również wspaniała okazja do zorganizowania małej sesji plenerowej, tym razem dodatkowo uzasadnionej samym tytułem omawianego reportażu Agnieszki Pajączkowskiej zat. „Wędrowny Zakład Fotograficzny”.

na zdjęciu widoczne kobiety w różnym wieku siedzące przy stole, na stole leżą kwiaty lawendy i przybory do warsztatów

Na cotygodniowych Warsztatach Artystycznych w Kulturotece  w dniu 22 czerwca poprzedzającym święto wszystkich ojców – młodzi twórcy przygotowywali niespodzianki dla swoich tatusiów.

W tym dniu każdy tata powinien się poczuć bardzo wyjątkowo, dlatego dzieci własnoręcznie wykonały swoje piękne i pachnące lawendą prezenty.