Frywolitki niestety nas przerosły, przynajmniej na razie. Nie zrezygnowałyśmy bynajmniej z szydełkowania, po prostu skupiłyśmy się na czymś dużo prostszym...Tylko, czy aby na pewno prostszym? Urzekły nas maleńkie kolorowe czapeczki na jajka bądź wydmuszki, padło zatem hasło: robimy! Można powiedzieć, cóż to za filozofia taką czapeczkę „jajczaną” wydziergać. Otóż, okazało się, że jest, i to niemała! Początkowo nawet piękne, wiosenne kolory zakupionych włóczek nie były w stanie poprawić nam humorów.

Na ostatnich w 2018 roku zajęciach plastycznych zdobiliśmy drzwi Kulturoteki świątecznymi motywami. Najpierw stworzyliśmy szablony, samodzielnie je wycinając, a następnie przy użyciu farby imitującej śnieg stworzyliśmy zimową dekorację. Wśród ozdób znalazły się: gwiazdki, bałwanki, skarpety czy choinki.

MW

W sobotę, 15 grudnia, w bibickiej bibliotece odbyły się warsztaty artystyczne tworzenia dekoracji świątecznych w celu ozdobienia rynku w Bibicach, zorganizowane przez Sołectwo Bibice oraz Kulturotekę. Frekwencja oraz zaangażowanie uczestników mile zaskoczyły nas wszystkich!

Na poniedziałkowych warsztatach dla dzieci i młodzieży, przeprowadzonych pod kierunkiem Pani Beaty Godyni-Kapałki, lepiliśmy z mydlanej plasteliny przeróżne figurki. Pani Beata rozpoczęła od krótkiego wstępu, podczas którego mogliśmy usłyszeć między innymi o naturalnych i całkowicie bezpiecznych składnikach mydełek. Następnie zabraliśmy się do pracy. Wśród figurek stworzonych przez uczestników naszych warsztatów znalazły się między innymi: choinki, Mikołaje czy kotki. Zachęcamy do obejrzenia efektów prac zdolnych młodych artystów.

MW

Na zajęciach plastycznych 16 listopada pod fachowym okiem Pani Katarzyny Gazdy, na co dzień pracującej w Bibliotece w Przybysławicach, stworzyliśmy przepiękne drzewka szczęścia. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

MW

We wtorek na warsztatach kosmetycznych prowadzonych przez p. Beatę Godynię - Kapałkę tworzyliśmy kosmetyki na nadchodzące chłodne dni.

W poniedziałkowy wieczór w Kulturotece odbyły się warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, które przeprowadziła Pani Beata Godynia-Kapałka.

Postanowiłyśmy, że ten miesiąc zostanie przez nas poświęcony doceupage’owi. Cel tym bardziej słuszny, że od września dołączyła do nas nowa koleżanka, która bardzo chciała nauczyć się tej techniki. Już po kilku minutach zauważyłyśmy, że rośnie na naszych oczach nowy talent! Drewniana deseczka, którą zaczęła ozdabiać pod czujnym okiem doświadczonej „ręcznej działaczki” zmieniła się w prawdziwe cudo.

To był dzień pod znakiem różnorodności, czyli dla każdego coś miłego. Każdy robił to, na co właśnie miał ochotę. Takie zajęcia okazują się czasem strzałem w dziesiątkę, bowiem pozostawiają po sobie najlepsze efekty.

Po wakacyjnej przerwie w bibliotece ponownie spotkały się głodne majsterkowania panie. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, z pełnymi pomysłów głowami, przystąpiłyśmy do tworzenia planu pracy na najbliższe miesiące. Ile osób tyle propozycji, ale niestety kalendarz jest bezwzględny. Choć koniec roku wydaje się bardzo odległy, to przed nami zaledwie 10 spotkań. I jak tu zdążyć z tym wszystkim?