plakat informacyjny na temat warsztatów plastycznych w ferie, granatowe tło i prawej stronie grafika ze śnieżynkami

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych, organizowanych w ramach „Ferii z Biblioteką 2024”. W dniach 12-23 lutego młodzi czytelnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez nasze placówki specjalnie na zimowy wypoczynek.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotekach. Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka i szczegółowy harmonogram spotkań są dostępne na plakacie.

zdjęcie przedstawia książkę i prace wykonane przez dzieci leżące na stoliku

W środę przed południem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy o obchodzonym niedawno „Dniu Babci i Dziadka”. Maluchy pochwaliły się, że przygotowują przedstawienie specjalnie dla swoich najbliższych.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole podczas zajęć

Dziś rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy o magii świąt oraz o zimie, która gdzieś się zapodziała. Na szczęście z książkami i odrobiną wyobraźni możemy wyczarować nawet śnieg.

zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanach w bibliotece

W piątek 17 listopada Biblioteka w Przybysławicach gościła młodych czytelników na wieczornych zajęciach. Pośród poszukiwaczy bibliotecznych wrażeń pojawiło się sporo nowych twarzy. Wśród radosnej atmosfery rozpoczęliśmy ostatni w tym roku Wieczór w Bibliotece.

zdjecie przedstawia grupę kobiet siedzącą przy stole w bibliotece

W poniedziałkowe popołudnie w Bibliotece w Przybysławicach odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Posępna pogoda doskonale odzwierciedlała nastrój książki, którą omawiałyśmy, a były to „Jaskółki z Czarnobyla” Morgan Audic.

zdjęcieprzedstawia przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

W środę 20 września świętowaliśmy w Samorządowym Przedszkolu w Przybysławicach „Dzień Przedszkolaka”. A ponieważ dzieci w przedszkolu czują się tak dobrze jak rybki w wodzie wykonaliśmy razem akwaria pełne kolorowych rybek. Maluchy wysłuchały również historii o ich rówieśnikach z różnych bajek.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w klasie podczas lekcji

We wtorkowy poranek uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu DKK dla dzieci. Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu omawialiśmy lekturę Narodowego Czytania. W tym roku było to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

zdjęcie przedstawia prace wykonane przez dzieci i książki o kropkach

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu szczególnie skupiamy się na kreatywności i rozwijaniu pasji twórczych u dzieci. Ponieważ by zacząć niezwykłą przygodę wystarczy wykonać prosty gest np. namalować kropkę. Oczywiście wszystkie dzieci i wychowawcy w szkołach i przedszkolach starają się mieć strój ozdobiony kropkami. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie również w dniu zajęć bibliotecznych miały ubrania w kropki.

na zdjęciu widoczna grupa dzieci siedząca przy stole w bibliotece

W piątek 1 września w naszej bibliotece spotkali się uczestnicy tegorocznej Parady Smoków. W podziękowaniu za ich trud i poświęcony czas zostali nagrodzeni specjalnymi warsztatami w formie wieczorku. Oczywiście nie zapomnieliśmy i o rodzicach dzieci, którzy wspierają naszą bibliotekę. W prezencie przygotowaliśmy dla nich parasole i kubeczki z logo naszej biblioteki.

grafika z napisem info i ludzikiem z megafonem

Uprzejmie informujemy,

że z powodu awarii linii stacjonarnej

w Filii Bibliotecznej w Przybysławicach

bardzo prosimy o dokonywanie prolongat

drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

poprzez e-konto w systemie SOWA

lub osobiście w bibliotece.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!