na zdjęciu widoczna grupa dzieci siedząca przy stole w bibliotece

W piątek 1 września w naszej bibliotece spotkali się uczestnicy tegorocznej Parady Smoków. W podziękowaniu za ich trud i poświęcony czas zostali nagrodzeni specjalnymi warsztatami w formie wieczorku. Oczywiście nie zapomnieliśmy i o rodzicach dzieci, którzy wspierają naszą bibliotekę. W prezencie przygotowaliśmy dla nich parasole i kubeczki z logo naszej biblioteki.

grafika z napisem info i ludzikiem z megafonem

Uprzejmie informujemy,

że z powodu awarii linii stacjonarnej

w Filii Bibliotecznej w Przybysławicach

bardzo prosimy o dokonywanie prolongat

drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

poprzez e-konto w systemie SOWA

lub osobiście w bibliotece.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku podczas zajęć bibliotecznych

W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany ołówek” w Giebułtowie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. W obecnym składzie spotkamy się po raz ostatni, ponieważ we wrześniu część dzieci rozpocznie naukę w szkole podstawowej.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku podczas zajęć

W czwartkowy ranek dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. W naszej podróży w krainę literatury towarzyszył nam bardzo zdenerwowany żółw i potworek szukający miłości.

zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków siedzącą przy stolikach podczas zajęć w przedszkolu

We wtorkowy poranek dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy o słodyczach i problemach, z jakimi musi się zmierzyć każdy, kto zjada ich za dużo.

zjęcie przedstawia przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany ołówek” w Giebułtowie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Piękna pogoda i ciepłe słońce aż zachęcają do spaceru, a trawa kusi tysiącem kolorowych kwiatów. Należy tylko pamiętać by uważać na mieszkańców łąki, a w szczególności owady. Nasze dzisiejsze zajęcia skupiły się właśnie na nich.

zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków z wykonanymi pracami

Końcówka czerwca przywitała nas deszczem. Oczywiście każdy dzień niezależnie od pogody można spędzić przyjemnie i ciekawie. A kiedy pada to tworzą się kałuże i można po nich skakać. Oczywiście należy się odpowiednio do tego przygotować, o czym przekonał się bohater omawianej przez nas książki.

zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w ławkach w sali lekcyjnej podczas zajęć

W środowy poranek uczniowie klasy 2 „a” ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Wykonaliśmy razem magnesy na lodówkę dla rodziców.

na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

Dziś rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w comiesięcznych bibliotecznych zajęciach literacko – plastycznych. Dzisiejsze zajęcia poświęcone były emocjom, a w szczególności złości i jak sobie poradzić z tym uczuciem.

zdjęcie przedstawia smoka niesionego przez dzieci na krakowskim rynku

W pierwszą niedzielę czerwca smoki i smoczyce opanowały Kraków! Już po raz dwudziesty drugi ulicami grodu Kraka przemaszerowała Wielka Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska, w tym roku pod hasłem „Wielki Odlot”.

Krakowska Parada Smoków na stałe wpisała się w kulturowy pejzaż stolicy Małopolski. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga tłumy zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Jest corocznym świętem miłośników smoków z całego świata – legendarnych stworzeń, które od wieków kojarzą się z dziedzictwem i historią Krakowa.