na zdjęciu widoczna grupa kobiet siedząca przy stole w bibliotece

Za nami lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Przybysławicach. Rozmawiałyśmy o książce C.W. Gortnera „Księżniczka Watykanu. Opowieść o Lukrecji Borgii”. Mimo że urodziła się w dalekim kraju i wiele wieków temu jest nam bliska. Tak jak i współczesne kobiety pragnęła zaznać szczęścia.

zdjęcie grupowe przedszkolaków wraz z pracami

Dziś rano dzieci z dwóch grup z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Błękitne niebo i promienie słońca przypomniały nam, że niebawem przywitamy wiosnę. Jedna z grup przygotowała specjalną grzechotkę, która przywoła do nas szybciej upragnioną porę roku.

zdjęcie grupowe uczniów z pracami

W środę przed południem uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych czytelników. Dzieci przeczytały właśnie pierwszą lekturę „Pilot i ja” Adama Bahdaja. Postanowiliśmy razem ją omówić.

zdjęcie przedstawia książkę z kotem na okładce stojącą wśród kotów z papieru wykonanych przez dzieci

W poniedziałek uczniowie klas 2 ze szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. W lutym obchodzony jest międzynarodowy dzień kota. Postanowiliśmy, że i my zgłębimy tajemnice tych zwierząt. Pomogła nam w tym książka Doroty Sumińskiej, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne tajemnice świata zwierząt”.

zdjęcie grupowe dzieci z pracami wykonanymi na zajęciach

W środę rano uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Przepełnieni klimatem święta zakochanych wykonaliśmy razem poduszkę w kształcie serca.

zdjęcie grupowe przedszkolaków z wychowawcą wraz z pracami

W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z grupy „Sówki” z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Z okazji zbliżających się Walentynek postanowiliśmy przygotować wspólnie zakochane skrzaty.

plakat informacyjny na temat warsztatów w kolorze niebieskim z płatkami śniegu

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych, organizowanych w ramach „Ferii z Biblioteką 2023”. Od 30 stycznia do 10 lutego młodzi czytelnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez nasze placówki specjalnie na zimowy wypoczynek.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotekach. Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka i szczegółowy harmonogram spotkań są dostępne na plakacie.

zdjecie przedstawia przedszkolaki na wypożyczalni w bibliotece

W czwartek 12 stycznia i 19 stycznia bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola „Fantazja” z Bolechowic. Maluchy wraz z opiekunami przygotowały w bibliotece prezenty dla babci i dziadka z okazji ich święta. Po części warsztatowej przedszkolaki miały okazję zwiedzić bibliotekę i pooglądać książki.

zdjęcie przedstawia dzieci i dorosłych w przebraniach podczas zabawy z krzesłami

W niedzielę 15 stycznia w budynku sołeckim w Przybysławicach odbył się wielki Bal Karnawałowy dla dzieci. Tłumnie przybyli na niego goście zarówno mali jak i trochę więksi, a wszyscy w niezwykłych przebraniach. Nie zabrakło czarownic, bohaterów bajek, policjantów, strażaków, księżniczek, budowlańców i innych niezwykłych postaci.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki pracujące przy stole podczas warsztatów

Wczoraj rano dzieci z Happy Kids' Academy w Zielonkach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Przygotowaliśmy wspólnie prezenty dla dziadków. Każdy z przedszkolaków przygotował 2 lampiony.