zdjęcie przedstawia dzieci w strojach krakowskich z kwiatami w rękach przed pomnikiem

Już od dekady mieszkańcy Węgrzc uroczyście obchodzą imieniny Stanisława Wyspiańskiego. Impreza zapoczątkowana w 2013 r. przez miejscową filię gminnej biblioteki publicznej na stałe wpisała się w kalendarz węgrzeckich wydarzeń kulturalnych.

plakat informacyjny na temat wydażenia - „EKO-Dzień Mieszkańca” Gminy Zielonki 2022 z BP Węgrzce

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na III edycję imprezy plenerowej „EKO-Dzień Mieszkańca” organizowanej przez Stowarzyszenie Koalicja dla Gminy Zielonki, która odbędzie się w sobotę 23 kwietnia na stadionie klubu sportowego TS Węgrzce, początek o godz. 13:00.

plakat promujący Książkę i Różę 2022

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to inicjatywa, której organizatorami są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie. Rokrocznie biorą w niej udział stacjonarne i internetowe księgarnie czy antykwariaty, biblioteki różnych typów oraz inne instytucje kultury z całej Małopolski, proponując w tym czasie jej mieszkańcom wiele imprez związanych z propagowaniem literatury.

dwie figurki zajączków na tle kwitnących żąkili

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy,
że w dniach 15-18 kwietnia 2022 r.
Biblioteka Publiczna w Zielonkach
wraz z filiami bibliotecznymi w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach
będzie nieczynna.

na białym tle różowe i czerwone kwiaty i liście, w środku plakatu tekst informacyjny o warsztatach

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkie chętne Panie i Panienki na międzypokoleniowe warsztaty kosmetyczne organizowane pod hasłem „Wiosenne EKO-spa”, które odbędą się w sobotę 5 marca w godz. 10:00-12:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestniczki samodzielnie przygotują dostosowany do indywidualnych upodobań zestaw naturalnych kosmetyków składający się z olejku do kąpieli, balsamu do pielęgnacji ciała i maseczki ziołowej.

grafika przedstawia widziane z góry prezenty i ozdoby świąteczne znajdujące się pod choinką, przekątna oddziela grafikę od tekstu, na jasnym tle znajdują się informacje o abolicji

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Przybysławicach, Węgrzcach oraz Bibicach z okazji zbliżającego się Nowego 2022 Roku organizuje abolicję.

Każdy czytelnik, który w dniach 27-31 grudnia 2021 r. odda wypożyczone w naszych placówkach przetrzymane materiały biblioteczne oraz wypełni odpowiedni wniosek abolicyjny, otrzyma prawo do anulowania opłaty generowanej przez elektroniczny system biblioteczny. Z możliwości amnestii mogą także skorzystać osoby, które na swoich kontach mają naliczone wcześniej kary za nieterminowy zwrot książek – wystarczy w podanym okresie zgłosić się do wybranej biblioteki i wyrazić chęć skorzystania z abolicji.

Zachęcamy do przeszukania domowych księgozbiorów. Być może wśród woluminów na swoich półkach znajdziecie Państwo tytuły dawno wypożyczone w naszych bibliotekach, zapominane i dotąd nieoddane.

tort na paterze, z odkrojoną częścią, w tle widać osoby siedzące przy stole

We wtorkowe przedpołudnie, 23 listopada, w węgrzeckiej filii gminnej biblioteki w Zielonkach miała miejsce kameralna uroczystość będąca podsumowaniem obchodzonego w tym roku jubileuszu 75-lecia istnienia w Węgrzcach publicznej książnicy. Spotkanie stało się też okazją do przypomnienia postaci artysty Stanisława Wyspiańskiego, będącego nieformalnym patronem placówki.

czwórka dzieci na tle regałów z książkami, pokazują prace wykonane na warsztatach

Z okazji obchodów 75-lecia swojego istnienia filia w Węgrzcach w przedostatnią sobotę października zorganizowała dla swoich Czytelników i Sympatyków niezwykłe okołoksiążkowe wydarzenie – Biblioteczną Sobotę. Nasz event odbywał się w dwóch lokalizacjach, w siedzibie biblioteki mieszczącej się w Domu Kultury w Węgrzcach oraz w budynku Starej Kuźni, i przyciągnął rzesze mieszkańców nie tylko gminy Zielonki. Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z szeregu atrakcji.