Fundacja na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przedstawia projekt sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci, który ma na celu przedstawienie sylwetki Brunona Schulza, artysty tworzącego w okresie międzywojennym. W ramach akcji, Fundacja udostępniła bezpłatny audiobook książki "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. Zapraszamy do odsłuchania na stronę: http://brunoschulz.edu.pl/audiobook/.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na październikowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 21 października w godz. 17:00-19:00.

Wspólnej dyskusji i wymianie pomysłów dotyczących przyjaznego dla środowiska stylu życia będą towarzyszyć upcyklingowe warsztaty rękodzieła. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie zaprojektują i stworzą wiszące makramowe kwietniki oraz wykonają ozdobne osłonki na doniczki z wielowarstwowych opakowań kartonowych typu TetraPack.

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą na spotkanie zużytych tetrapakowych kartonów po płynnej żywności (po mleku, jogurtach, sokach).

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza na spotkania autorskie z pisarką dla dzieci i młodzieży Zofią Stanecką, autorką m.in. bestsellerowej serii „Basia”. Pisarka odwiedzi nasze placówki biblioteczne w poniedziałek 5 października – Kulturotekę Bibice o godz. 10:00 oraz filię w Przybysławicach o godz. 12:00.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2020”, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież do udziału w Jesiennych Warsztatach Artystycznych, które odbędą się w piątek 2 października w godz. 18:00-20:00.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość wykonać jesienną kartkę okolicznościową w formie exploding boxa, czyli małego pudełka, które po otwarciu rozkłada się i odkrywa co ma w środku.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce). Ilość miejsc ograniczona.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na plenerowe familijne eko-warsztaty tworzenia ozdobnych wianków z darów jesieni, organizowane w ramach cyklu „EKO-wrzesień, EKO-jesień”, które odbędą się w piątek 25 września w godz. 17:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na plenerowe familijne eko-warsztaty przygotowywania wiszących kokedam, organizowane w ramach cyklu „EKO-wrzesień, EKO-jesień”, które odbędą się w piątek 18 września w godz. 17:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na wrześniowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w ogrodzie przy bibliotece w środę 16 września w godz. 17:00-19:00.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci i młodzież na plenerowe warsztaty tworzenia slime’ów „Slime’y dla każdego”, które odbędą się w sobotę 5 września w godz. 10:00-11:30 (I grupa) oraz 11:30-13:00 (II grupa).

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w plenerowych rodzinnych warsztatach scrapbookingowych „Dziennik na letnie wspomnienia”, które odbędą się w piątek 4 września w godz. 17:00-19:00.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat na biblioteczny Wieczór pod Chmurką organizowany pod hasłem „Pożegnanie Wakacji 2020”, który odbędzie się w piątek 28 sierpnia w godz. 17:00-22:00. W programie: kreatywne warsztaty tkackie (pod okiem instruktora zaprojektujemy i wykonamy różnobarwne makatki do powieszenia na ścianie), letni seans filmowy w plenerze, mini-poczęstunek.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisu można dokonać osobiście w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.

UWAGA!
Każdy uczestnik naszego nocnego spotkania powinien zabrać ze sobą matę lub koc, ciepłe okrycie oraz wypełnione oświadczenia od rodziców.