kolorowy plakat informacyjny na temat konkursu plastycznego

W ramach obchodów 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach zapraszają dzieci i młodzież z terenu gminy Zielonki do udziału w konkursie plastycznym pn. „Biblioteka przyszłości”. Konkurs trwa w dniach 22.04 - 6.05.2024 r., ogłoszenie wyników odbędzie się 15 maja.

plakat informacyjny na temat akcji Podaruj cebulkom drugie życie

Sołectwo Węgrzce przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Węgrzcach zaprasza do udziału w wiosennej akcji zbiórki cebulek kwiatowych pod hasłem „Podaruj cebulkom drugie życie”, która potrwa od 2 kwietnia do 10 maja 2024 r.

plakat informacyjny na temat warsztatów plastycznych w ferie, granatowe tło i prawej stronie grafika ze śnieżynkami

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych, organizowanych w ramach „Ferii z Biblioteką 2024”. W dniach 12-23 lutego młodzi czytelnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez nasze placówki specjalnie na zimowy wypoczynek.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotekach. Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka i szczegółowy harmonogram spotkań są dostępne na plakacie.

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że we wtorek 6 lutego i czwartek 8 lutego

Biblioteka w Węgrzcach będzie zamknięta.

Za utrudnienia przepraszamy!

niebieski plakat informacyjny na temat pikniku

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na piknik Sołectwa Węgrzce organizowany pod hasłem „Pożegnanie Lata 2023”, który odbędzie się w sobotę 9 września na stadionie klubu sportowego TS Węgrzce, początek o godz. 14:00.

zdjęcie przedstawia wieniec dożynkowy stojący w bibliotece

Od poniedziałku, 28 sierpnia, aż do końca września, w Bibliotece w Węgrzcach, można podziwiać przepiękny wieniec dożynkowy wykonany przez KGW Przyjaciele Węgrzc.

Jest to pierwszy tak duży i skomplikowany wieniec wykonany przez to Koło. Tym większe wyróżnienie stanowi przekazanie go Pani Natalii Janisz za promowanie i upowszechnianie czytelnictwa, kultury oraz propagowanie pamięci o Stanisławie Wyspiańskim. Pani Natalia działa dla lokalnej węgrzeckiej społeczności od 2016 roku i choć w ostatnim czasie obowiązki służbowe sprawiły, że dużo czasu spędza w Bibliotece w Zielonkach, nadal aktywnie uczestniczy w sołeckich piknikach, prowadzi Dyskusyjny Klub Książki w Węgrzcach oraz lekcje biblioteczne w okolicznych placówkach oświatowych.

skan tekstu na temat wieńca dożynkowego

Pani Natalia Janisz z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach została wyróżniona na Dożynkach w Korzkwi. Pani Natalia otrzymała wieniec od Koła Gospodyń Wiejskich Węgrzce za promowanie i upowszechnianie czytelnictwa, kultury oraz propagowanie pamięci o Stanisławie Wyspiańskim. 
Z powodu przerwy urlopowej Pani Natalii Janisz, wieniec odebrał w jej imieniu dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach - Mariusz Zieliński.

grafika informacyjna o zmianie godzin otwarcia biblioteki
Drodzy Czytelnicy!
 
 Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-4 sierpnia 2023 r. z powodu urlopu pracownika Biblioteka Publiczna w Węgrzcach będzie czynna w godz. 12.00-16.00!
 
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

grafika informacyjna na temat godzin otwarcia biblioteki

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2023 r. do odwołania zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Węgrzcach.

Filia jest czynna:

w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12:00-15:00 oraz 17:00-20:00
a we wtorki i czwartki w godz. 9:30-15:30.

Przypominamy, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: www.biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

zdjęcie przedstawia smoka niesionego przez dzieci na krakowskim rynku

W pierwszą niedzielę czerwca smoki i smoczyce opanowały Kraków! Już po raz dwudziesty drugi ulicami grodu Kraka przemaszerowała Wielka Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska, w tym roku pod hasłem „Wielki Odlot”.

Krakowska Parada Smoków na stałe wpisała się w kulturowy pejzaż stolicy Małopolski. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga tłumy zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Jest corocznym świętem miłośników smoków z całego świata – legendarnych stworzeń, które od wieków kojarzą się z dziedzictwem i historią Krakowa.