grafika informacyjna na temat godzin otwarcia biblioteki

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2023 r. do odwołania zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Węgrzcach.

Filia jest czynna:

w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12:00-15:00 oraz 17:00-20:00
a we wtorki i czwartki w godz. 9:30-15:30.

Przypominamy, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: www.biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

plakat informacyjny na temat warsztatów w kolorze niebieskim z płatkami śniegu

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych, organizowanych w ramach „Ferii z Biblioteką 2023”. Od 30 stycznia do 10 lutego młodzi czytelnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez nasze placówki specjalnie na zimowy wypoczynek.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotekach. Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka i szczegółowy harmonogram spotkań są dostępne na plakacie.

zdjęcie przedstawia książkę, wokół niej świąteczne dekoracje

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w dniach:
24 grudnia 2022 r. Biblioteka w Zielonkach będzie nieczynna,
23 grudnia 2022 r. filia biblioteczna w Węgrzcach będzie nieczynna,
27, 29 i 30  grudnia 2022 r. filia biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna

 z powodu urlopu pracowników.

plakat informacyjny na temat udziału biblioteki w pikniku na pożegnanie lata

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na piknik Sołectwa Węgrzce organizowany pod hasłem „Pożegnanie Lata 2022”, który odbędzie się w sobotę 10 września na stadionie klubu sportowego TS Węgrzce, początek o godz. 13:00.
Węgrzecka książnica zaplanowała dla uczestników szereg atrakcji w części pokazowo-warsztatowej imprezy: bezgotówkową wymianę książkową „Podaruj Książce Drugie Życie” oraz rodzinne warsztaty kreatywne (ozdobimy scrapowe kwietne pudełka na drobne upominki oraz pomalujemy farbami akrylowymi wykonane z recykliny i glinki samoutwardzalnej bajkowe chatki).
Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

baner Narodowego Czytania 2022

Narodowe Czytanie to organizowana przez Prezydenta RP akcja społeczna propagująca znajomość polskiej literatury. Corocznie obszerne fragmenty dzieł naszych wybitnych autorów odczytywane są publicznie. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru poetyckiego wieszcza narodowego.

Biblioteki publiczne funkcjonujące w gminie Zielonki także postanowiły włączyć się w tę inicjatywę, która stanowi ukoronowanie obchodów ogólnopolskiego Roku Romantyzmu Polskiego.

na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stolikach podczas zajęć w bibliotece

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dobiegają końca tegoroczne wakacje. Wspominamy wypoczynek w fantastycznych miejscach, porządkujemy pamiątki i zdjęcia z letnich podróży. I powoli myślimy o zbliżającym się nowym roku zajęć dydaktycznych w przedszkolach czy szkołach.

grafika z trzema kolorowymi wykrzyknikami

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w dniach:

28-29 lipca oraz 1 i 4-5, 11-12 sierpnia 2022 r. filia biblioteczna w Bibicach będzie nieczynna,


26-27 lipca oraz 2-3, 8-10 sierpnia 2022 r. filia biblioteczna w Węgrzcach będzie nieczynna,

8-9 sierpnia 2022 r. filia biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna


 z powodu urlopu pracowników.

na zdjęciu widoczny mężczyzna siedzący na krześle, w ręce trzyma mikrofon, czyta z laptopa który leży na jego kolanach, w tle stoliki i wyświetlana prezentacja

W czwartkowy wieczór, 12 maja, w Domu Kultury w Węgrzcach miało miejsce kolejne wydarzenie kulturalne mające na celu upamiętnienie związków z podkrakowską miejscowością młodopolskiego malarza, dramaturga i poety Stanisława Wyspiańskiego. Współorganizatorami eventu były węgrzecka filia Biblioteki Publicznej w Zielonkach i inicjatywa społeczna „Projekt Wyspiański w Gminie Zielonki”.

zdjęcie przedstawia dzieci w strojach krakowskich z kwiatami w rękach przed pomnikiem

Już od dekady mieszkańcy Węgrzc uroczyście obchodzą imieniny Stanisława Wyspiańskiego. Impreza zapoczątkowana w 2013 r. przez miejscową filię gminnej biblioteki publicznej na stałe wpisała się w kalendarz węgrzeckich wydarzeń kulturalnych.