zdjecie przedstawia dziewczynkę trzymającą w rękach wykonaną przez siebie pracę
Pierwsze warsztatowe spotkanie w Ferie odbyło się w środę, wieczorową porą, w Kulturotece Bibice. Poprowadziła je oczywiście dobrze nam znana eko-instruktorka, Beata Godynia-Kapałka. Zajęcia były niesamowite, ponieważ Pani Beata przygotowała na nie suszone kwiaty i rośliny, które zostały później użyte do stworzenia ciekawej kompozycji zamkniętej w ramce.

zdjecie przedstawia dwoje ludzi stojących obok wielkiej skały

Serdecznie zapraszam 8 stycznia 2023 na wernisaż fotografii wraz z pokazem slajdów o Parkach Narodowych w USA.

Miejsce wystawy: DOM LUDOWY w Bibicach, godz. 17:00.

zdjęcie przedstawia wejscie do biblioteki w Bibicach
Szanowni Czytelnicy!
Prosimy o zapoznanie się ze zmienionymi godzinami otwarcia Filii w Bibicach.
Do 19.01, Kulturoteka Bibice będzie czynna w godzinach:
poniedziałek 12-15 i 17-20,
wtorek 9.30-15.30,
środa 12-15 i 17-20,
czwartek 9.30-15.30,
piątek 12-15 i 17-20.
 
Przepraszamy za utrudnienia.

 

zdjęcie przedstawia książkę, wokół niej świąteczne dekoracje

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w dniach:
24 grudnia 2022 r. Biblioteka w Zielonkach będzie nieczynna,
23 grudnia 2022 r. filia biblioteczna w Węgrzcach będzie nieczynna,
27, 29 i 30  grudnia 2022 r. filia biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna

 z powodu urlopu pracowników.

plakat informacyjny na temat warsztatów
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Wszystkie prezentowane Warsztaty odbywają się w Kulturotece Bibice, ul. Rynek 2. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

 

zdjęcie grupowe przedszkolaków z bibliotekarzem

W Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach, grudzień rozpoczął się intensywnie, ponieważ to właśnie 1 grudnia pracownik Kulturoteki zawitał do trzech grup z lekcją biblioteczną. Na początku, z każdą z grup, przez chwilę rozmawialiśmy o zbliżającym się Mikołaju – okazało się, że większość dzieci już wysłała do Niego list i teraz z niecierpliwością czeka na prezenty. Później dzieci chętnie opowiadały o Świętach w swoich domach. Aby nie przedłużać, dzieci usadowiły się w kręgu na dywanie i zaczęły słuchać opowieści pt. „Jak schować lwa w święta”, autorstwa Helen Stephens.

zdjęcie przedstawia grupę osób w różnym wieku siedzącą przy stole podczas spotkania dyskusyjnego klubu książki

Przedświąteczne i przedostatnie w tym roku spotkanie bibickiego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 30 listopada. Przytłoczeni panującą na zewnątrz pogodą, chcieliśmy odetchnąć przy ciepłej herbacie i dobrej książce na comiesięcznej dyskusji, jednak znów wyszło nie do końca tak, jak oczekiwaliśmy. Herbata, owszem, okazała się świetna, ale „Rok królika”, jednej z najbardziej współczesnych poczytnych autorek w Polsce, już nie.

zdjęcie przedstawia trzy osoby, dziewczynki w rękach trzymają wykonane przez siebie stroiki

Za oknem już niestety ciemno i ponuro, a w Kulturotece światło i zgiełk, ponieważ po raz kolejny w naszej bibliotece odbyły się Warsztaty w klimacie świątecznym, które poprowadziły panie Joanna Królikowska i Agnieszka Szymańska.

Środowe spotkanie różniło się nieco od dotychczasowych, ponieważ dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy dzielnie pomagali tworzyć stroiki świąteczne.

Na początku uczestnicy musieli ozdobić swoje świece – główny i najważniejszy punkt każdego stroika. Za pomocą rozgrzanej nad ogniem łyżki i kolorowych serwetek, nadawali im prawdziwie świąteczny wygląd. Następnie świeczka trafiła na drewniana podstawkę.

zdjęcie przedstawia panie siedzące przy stoliku podczas warsztatów makramowych w bibliotece

Poniedziałkowe Warsztaty dla Dorosłych bardzo szybko i skutecznie wprowadziły nas w świąteczny klimat. A to wszystko za sprawą bożonarodzeniowych dekoracji, które powstały pod czujnym okiem pani Beaty Godyni-Kapałki. Panie, które w tym dniu przyszły na zajęcia w kameralnym gronie, mogły zrobić z makramy Mikołaj i Anioła na choinkę, lub wypleść klosz do „lampy”.

Na początek, pani Beata zapoznała uczestniczki z różnymi rodzajami sznurków, z których można tworzyć różne ozdoby. Okazało się, że każdy z tych materiałów różni się między sobą, i w zależności od tego, co chcemy stworzyć, musimy zwrócić uwagę na rodzaj sznurka.

zdjęcie przedstawia dziewczynkę prezentującą wykonany przez siebie kalendarz adwentowy

Listopadowa pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, ale za to środowe, prawie familijne spotkanie dostarczyło solidnej porcji uśmiechu i odrobinę już świątecznego klimatu, ponieważ uczestnicy tworzyli przepiękne kalendarze adwentowe, pod czujnym okiem pani Beaty Godyni-Kapałki.

Podstawą wiszących kalendarzy były kawałki drewna, w różnych długościach. Patyki, od najmniejszego u góry, do najdłuższego na dole, dzieci, z drobną pomocą obecnych rodziców, przewiązywały sznurkami. Połączone, przypominały korpus wiszącej choinki.