na zdjęciu grupa dzieci z wykonanymi przez siebie bukietami w rękach

W późne środowe popołudnie, 10 sierpnia, w Kulturotece, odbyły się kolejne Warsztaty Artystyczne pt. „Zielony flower box” , pod czujnym okiem p. Beaty Godyni-Kapałki. Podczas tych warsztatów, dzieci i młodzież, mogły na krótką chwilę zamienić się w profesjonalnych florystów, gdyż tematem przewodnim spotkania były właśnie kwiaty. Na początku, pani Beata wyjaśniła pokrótce w jaki sposób skomponować „pudełko”, aby wyglądało jak najlepiej. Później każdy wybrał namoczoną wcześniej specjalną gąbkę florystyczną oraz tytułowe „pudełko”. Dzieciaki świetnie się bawiły wybierając najpiękniejsze kwiaty oraz zielone przybrania do bukietu. Efekt końcowy aż zaparł dech w piersiach, sami zobaczcie! Fotorelacja poniżej.

na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stoliku podczas warsztatów plastycznych

Niemalże już tradycją, w naszej bibliotece stały się cotygodniowe Warsztaty Artystyczne. W poniedziałek, 8 sierpnia, dzieci i młodzież ozdabiały wieszaki i świeczniki. Pomagała im w tym p. Katarzyna Gazda. Na początku każdy uczestnik dostał wybrany wcześniej przedmiot. Dzieciaki malowały go tak zwaną bazą – na biało, aby wyrównać kolor i strukturę. Gdy „baza” już przeschła, można było przystąpić do ozdabiania farbami i różnymi wzorami stempli. Już na tym etapie, prace wyglądały imponująco. Na koniec, aby zabezpieczyć wymyślne wzory i drewno, p. Gazda pryskała wieszaki i świeczniki specjalnymi sprayem. Trzeba było jeszcze chwilę poczekać, aż ostatnia warstwa lekko wyschnie… i prace gotowe!
Dziękujemy za udział w naszych warsztatach i zapraszamy na kolejne.

grafika z trzema kolorowymi wykrzyknikami

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w dniach:

28-29 lipca oraz 1 i 4-5, 11-12 sierpnia 2022 r. filia biblioteczna w Bibicach będzie nieczynna,


26-27 lipca oraz 2-3, 8-10 sierpnia 2022 r. filia biblioteczna w Węgrzcach będzie nieczynna,

8-9 sierpnia 2022 r. filia biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna


 z powodu urlopu pracowników.

na zdjęciu widoczny obraz namalowany przez dziecko

W dniu 25.07.2022 r. W budynku Kulturoteki Bibice, jednej z fili Biblioteki Głównej w Zielonkach, o godzinie 17:30 odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci zatytułowane "Malowanie na płótnie akwarelami nieba z Saturnem". Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Szymańska wraz z asystentką z którą przygotowywała niezbędne materiały do wykonania pracy. Część dzieciaków oprócz malowania samego nieba, chmur czy też samego Saturna/Księżyca, skupiła się również na malowaniu trawy czy kwiatów które z pewnością urozmaiciły pracę. Dzieciaki dodatkowo wykonały portrety z patyczków na których przykładowo można było zauważyć sowę czy też dom. Zajęcia przeprowadzone były w przyjemnej atmosferze, dzięki czemu dzieci były zachwycone swoimi pracami, którymi chwalili się rodzicom z uśmiechem na twarzy.

na zdjęciu widoczna grupa dzieci przed budynkiem podczas zajęć stolarskich

Tradycyjnie, w środę, tj.20.07 w naszej Bibiliotece odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez dobrze nam znaną Beatę Godynie-Kapałkę z @FabrykaEkodzieła. Warsztaty te przyciągnęły dużo osób – nie tylko dzieci i młodzież, lecz również dorosłych. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części – pierwsza, krótki wykład o ekologii i właściwościach ziół, odbył się w Kulturotece. Potem grupa zainteresowanych, wraz z panią instruktor, przeniosła się pod Kościół, gdzie wspólnie tworzyli kwietniki i sadzili zioła. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni – każdy z nich otrzymał po kilka sadzonek, aby również w domu mogli dbać o posadzone rośliny.

na zdjęciu widoczne cztery granatowe leżaki, w tle biblioteka
Mając na uwadze piękną pogodę i komfort naszych czytelników, Kulturoteka Bibice przygotowała wakacyjną strefę relaksu z książką, " Czytamy w cieniu Kulturoteki". Z leżaków można skorzystać w godzinach otwarcia biblioteki ( pon-śr-pt 12-20, wt-cz 8-16.) Przyjdź, odpocznij, a my polecimy świetną książkę!

na zdjęciu widoczna grupa dzieci siedząca przy stole podczas warsztatów plastycznych

W środę, tj. 13.07, w Kulturotece kolejny raz odbyły się Warsztaty Artystyczne, które tym razem prowadziły panie – Agnieszka Szymańska i Joanna Królikowska. Hasło przewodnie warsztatów „Słoik pełen blasku” już od samego początku wydawało się bardzo intrygujące.

na zdjęciu widoczna grupa dzieci siedząca przy stole podczas warsztatów plastycznych

W poniedziałek, w Kulturotece, odbył się kolejne Warsztaty Artystyczne, które prowadziła dobrze nam znana p. Beata Godynia-Kapałka. Młodzi twórcy stanęli przed ciężkim wyborem – mogli zrobić biżuterię z drucików ( na tą opcję, w większości zdecydowały się dziewczynki) lub namalować obraz na szkle. Dlatego więc, grupy podzieliły się. Młodsze dzieci dostały już gotowe wzory obrazów narysowane specjalną „konturówką”, natomiast ci starsi, puścili wodze fantazji i malowali samodzielnie. Później nadszedł czas na wypełnienie konturu specjalną farbą. I tak oto powstały piękne malunki. Natomiast grupa „drucikowa” miała trochę więcej pracy, gdyż drucik musiał być specjalnie wygięty i ozdobiony. Wszyscy młodzi twórcy wykonali wspaniałe prace!

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stołach podczas warsztatów, na stółach przybory do malowania

W środę 6 lipca, w Kulturotece odbyły się warsztaty malowania na drewnie. Pod czujnym okiem pani instruktorki Pani Beaty Godyni-Kapałki. Pierwszym zadaniem młodych twórców było przygotowanie, co najmniej jednego unikatowego koloru na palecie do malowania. Potem pani Beata rozdała licznej grupie drewienka w formie koła oraz płaskie kamienie – dzieci mogły wybrać, na którym materiale chciałyby pracować. Wszystkim towarzyszył dobry humor i po chwili zaczęły powstawać pierwsze szkice wykonane ołówkiem. Prace można podziwiać na zdjęciach.