na zdjęciu widoczna wystawa inspirowana twórcżością Katarzyny Gawłowej, wystawa znajduje się w holu Biblioteki w Zielonkach

Do końca czerwca, w Bibliotece Publicznej w Zielonkach, można oglądać wystawę prac dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Jest to zwieńczenie projektu edukacyjnego „Cztery pory roku w twórczości Katarzyny Gawłowej”.

Fotografia przedstawia Pana Ryszarda Cabałę na tle wystawy pleneru fotograficznego jego autorstwa.

W sobotni karnawałowy wieczór, 15 stycznia, zgromadzeni w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy fotograficznej zatytułowanej „Krajobraz – ludzie – kultura. Plenery Izby Regionalnej w Zielonkach 2016-2021”.

w tle zdjęcia na stolikach stoją wyeksponowane zdjęcia wystawy, na pierwszym planie widoczne stoliki i krzesła znajdujące się w sali

Kulturoteka zaprasza do Domu Ludowego w Bibicach na wystawę „CO BYŁO GRANE" – czyli przebieranki sceniczne. Projekt wystawy zrodził się wraz z pomysłem wykonania pierwszego zdjęcia na wzór obrazu „Dziewczyna z perłą” Johannesa Vermeera. Podczas wyszukiwania w szafach różnorodnych strojów powstawały kolejne zdjęcia w zmieniającej się scenografii. Uczestnicy zajęć, terapeuci i trójka fotografów dostosowywali się do dostępnych rekwizytów. Prace zostały wykonane w amatorskim studio, bez udziału profesjonalistów. Całość projektu zrealizowana została w ramach zajęć terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej. Autorami zdjęć są Paweł Machnik, Paweł Gajos i Krzysztof Hejmo. Nad całością czuwała Ewa Migas. Zapraszamy na tę wyjątkową wystawę, która pokazuje, że chwile zatrzymane w kadrach dają poczucie wyjątkowości i skrywanego w każdym piękna…

Dnia 26 października 2018 r. w holu naszej biblioteki odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pt. "Igłą i szablą - moda epoki napoleońskiej" p. Doroty Markowskiej - Bochenek i p. Tomasza Omilianowskiego, którzy od dawien dawna zajmują się rekonstrukcją strojów historycznych.

 

Zapraszamy na wystawę fotografii Ewy Maciejczyk i Janusza Gajewskiego pt.: „Krakowskie noce i dnie”. Wystawę można oglądać od 4 do 25 maja w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17A.

 

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę obrazów Pani Karoliny Karczewskiej. Artystka jest studentką drugiego roku prawa. Każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom, czyli malarstwu i fotografii. Maluje w różnych technikach, do tworzenia swoich prac wykorzystuje farby olejne i akwarelowe. Zajmuje się również szkicowaniem i techniką decoupage. W wolnym czasie lubi czytać książki, szczególnie te poruszające tematykę arabską.

Wystawę można oglądać od 1 do 30 kwietnia 2018 r. w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

 

W czwartkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Małgorzaty Radziejowskiej oraz Janusza Skórskiego zatytułowanej Niech wiatr cerkiewny gra... z cyklu Cerkiewne opowieści. Jak przyznali sami artyści, jest to ich już 13 wystawa.

W miniony czwartek, tj. 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 odbył się w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach wernisaż wystawy "Pro memoria – wspomnienie Ryszarda hr. Bochenek-Dobrowolskiego".

W holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach odwiedzający bibliotekę mogą podziwiać wystawę Szopek Bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach.