Serdecznie zapraszamy na wystawę obrazów Pani Karoliny Karczewskiej. Artystka jest studentką drugiego roku prawa. Każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom, czyli malarstwu i fotografii. Maluje w różnych technikach, do tworzenia swoich prac wykorzystuje farby olejne i akwarelowe. Zajmuje się również szkicowaniem i techniką decoupage. W wolnym czasie lubi czytać książki, szczególnie te poruszające tematykę arabską.

Wystawę można oglądać od 1 do 30 kwietnia 2018 r. w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

 

Czytaj więcej: Zapraszamy na wystawę obrazów Pani Karoliny Karczewskiej

W czwartkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Małgorzaty Radziejowskiej oraz Janusza Skórskiego zatytułowanej Niech wiatr cerkiewny gra... z cyklu Cerkiewne opowieści. Jak przyznali sami artyści, jest to ich już 13 wystawa.

Czytaj więcej: Powiew cerkiewnego wiatru w Bibliotece w Zielonkach

                                                                                                                                                            Malował Dariusz Przybył

W miniony czwartek, tj. 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 odbył się w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach wernisaż wystawy "Pro memoria – wspomnienie Ryszarda hr. Bochenek-Dobrowolskiego".

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy „Pro memoria Ryszard hr. Bochenek-Dobrowolski"

W sobotę, 16 grudnia, w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Pana Ryszarda Cabały pt.: „Gmina Zielonki w obiektywie”. Autor prac jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, swoją wiedzę z zakresu fotografii poszerzał w College for Creative Studies w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Wśród jego zainteresowań znajduje się m.in. fotografia krajobrazu i architektury.

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie wystawy pt.: "Gmina Zielonki w obiektywie"

W sobotę 1 kwietnia w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach miał miejsce wernisaż wystawy „W polu widzenia” prezentującej prace autorstwa Andrzeja Dąbka, artysty o krakowskich korzeniach, ale od wielu lat mieszkającego w Zielonkach. Na ekspozycji zgromadzono obrazy olejne, akwarele, rysunki piórkiem oraz pastele o tematyce biblijnej, ukazujące fascynację autora urodą graficzną słów hebrajskich.

Czytaj więcej: W polu widzenia