Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki
serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VIII edycji konkursu
"NAJPIĘKNIEJSZY BUKIET DLA PANNY MARYI".

 Konkurs odbędzie się w Święto Matki Boskiej Zielnej,
15 sierpnia 2020 roku przy kościele pw. NNMP w Zielonkach.

Bukiety będą oceniane w czterech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny i Artystyczna Kompozycja Kwietna (dla osób dorosłych), Cudowny Bukiet (dla młodzieży w wieku 13-18 lat) oraz Mały Bukiet (dla dzieci do 12 lat).

Czytaj więcej: Cudowna Moc Bukietów po raz VIII w Zielonkch!

Dziękujemy Radzie Gminy Zielonki za nominację do akcji #gaszynchallenge.

Zadanie wykonują pracownicy biblioteki głównej oraz filii, a także Izby Regionalnej w Zielonkach.

Czytaj więcej: #gaszynchallenge - Biblioteka Publiczna w Zielonkach

 

Szanowni Państwo,

kontynuujemy nasz cykl #czytajzbibliotekąwzielonkach, w którym odczytujemy kolejne rozdziały "Tajemniczego ogrodu" Frances Hodgson Burnett.

 

Dziś prezentujemy 7. już rozdział, który odczytuje Pani Dorota Markowska-Bochenek, z zawodu biegły rewident, w wolnym czasie kostiumolog i miłośniczka XIX- wiecznej mody i obyczajów.

 

Dziękujemy Pani Dorocie za udział w naszej akcji oraz zaangażowanie w działania biblioteki.

 

Miłego odbioru!

 

Zapraszamy pod link: https://youtu.be/gY1-EawfM3Y

 
Drodzy Czytelnicy!
 
Mamy przyjemność poinformować, że Biblioteka Publiczna w Zielonkach znalazła się w gronie trzydziestu instytucji, które otrzymają dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego w ramach programu "Dzieci kapitana Nemo" Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego!
Czytaj więcej: Wyniki konkursu grantowego "Dzieci kapitana Nemo" Fundacji BGK J.K. Steczkowskiego

 

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że jednym z wystawców na wyprzedaży garażowej, która odbędzie się już 4 lipca będzie Biblioteka Publiczna w Zielonkach.

Na stoisku znajdą się przede wszystkim ciekawe pozycje książkowe, unikatowe książki, beletrystyka, albumy książkowe i wiele innych!

Książki będą sprzedawane za symboliczną kwotę. Zebrany dochód przeznaczony zostanie na zakup nowości książkowych.

 

Szanowni Państwo,
już 4 lipca w sobotę zapraszamy na parking przy Urzędzie Gminy Zielonki, gdzie będzie można uczestniczyć w Wyprzedaży Garażowej.


Zgłoszenia należy dokonać do 20 czerwca:
- telefonicznie pod nr: 725 290 943
- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Rezerwacja i udział są bezpłatne . Liczba miejsc ograniczona.

W dniu 04.07.2020 r. na parkingu przy Urzędzie Gminy możliwe będzie parkowanie tylko wystawców.
Klienci targów proszeni są o parkowanie przy ul. Krakowskie Przedmieście 112 (parking przy byłym budynku policji), bądź przy Parku Wiejskim.

 


#wyprzedaż #garażowa #Zielonki

 
Jeśli mieszkacie na terenach regionu krakowskiego lub macie rodzinę lub znajomych z tego obszaru, zapraszam do zabawy. Zaznaczcie, czy bestie opisane w podaniach i legendach ludowych z XIX w wciąż pojawiają się w Waszym życiu lub w życiu Waszych rozmówców, a może pojawią się też jeszcze inne, nie wymienione w kwestionariuszu?
 
 
 

Prezydent skierował specjalne przesłanie, w którym zachęca do udziału w akcji:

– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

– Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji – dodał w liście Prezydent.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie „Balladyny” - w sobotę, 5 września 2020 roku

 

Wiele z bibliotek korzysta z systemu bibliotecznego SOWA. Jest on jedynym z popularniejszych programów, na których swoją działalność opierają biblioteki.
Często czytelnicy zadają pytania, jak z niego korzystać. Zdarza się, też, że w natłoku informacji nie ma chwili, by wdrożyć nowego korzystającego w działanie katalogu on - line.

Czytaj więcej: Obsługa katalonu on-line SOWA