Fundacja na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przedstawia projekt sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci, który ma na celu przedstawienie sylwetki Brunona Schulza, artysty tworzącego w okresie międzywojennym. W ramach akcji, Fundacja udostępniła bezpłatny audiobook książki "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. Zapraszamy do odsłuchania na stronę: http://brunoschulz.edu.pl/audiobook/.

Plakat Projektu Dzieci Kapitana Nemo

Biblioteka Publiczna w Zielonkach we współpracy z placówkami oświatowymi z terenu gminy Zielonki realizuje projekt historyczny „Dzieci Kapitana Nemo”, przybliżający młodzieży sylwetki wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków żyjących w XIX i XX wieku, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata.

Biblioteka Narodowa przedstawiła zbiór zaktualizowanych rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa epidemicznego w bibliotekach oraz przypomina o obowiązujących przepisach w trosce o bezpieczeństwo pracowników i czytelników.
😷🦠🧴📚
👉http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22857

 

Źródło grafiki oraz tekstu

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki zakończyło właśnie prace nad projektem utrwalającym pamięć o dziedzictwie kultury krakowskiej w formie ośmiu obrazów prezentujących życie codzienne wsi podkrakowskiej. Projekt nosi tytuł „Kultura krakowska utrwalona na płótnie” i zrealizowano go dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krakowskiego.

Kończąc już cykl wydarzeń związanych z celebracją tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Moja droga”, chcielibyśmy podsumować wszystkie wydarzenia, z których mieli okazję skorzystać mieszkańcy gminy Zielonki.

Obchody rozpoczęliśmy od zorganizowanego w środę zwiedzania lokalnej Izby Regionalnej w Zielonkach pod czujnym okiem znawcy i kustosza zbiorów, Mariusza Zielińskiego. Następnie, w sobotę, nastąpiło wielkie otwarcie wystawy po tytułem „Kultura krakowska utrwalona na płótnie”, wieńczącej projekt pod tą samą nazwą, zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Wystawa przyciągnęła sympatyków kultury ludowej, miłośników historii, a także osoby zainteresowane lokalnymi wydarzeniami kulturalnymi.

Celebrowanie Dni Dziedzictwa zakończyło w Bibliotece Publicznej w Zielonkach zwiedzanie pracowni konserwacji i malarstwa z malarzem i autorem obrazów, Mariuszem Cichoniem, którego dzieła prezentowane są na wspomnianej już wystawie w holu Biblioteki. Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece do 2 października 2020 roku.

Zapraszamy na kolejną część cyklu "Czytaj z Biblioteką w Zielonkach". Rozdział XIV pod tytułem "Młody radża" przeczyta Piotr Szczerba, organista z parafii pw. Narodzenia NMP w Zielonkach. Miłego oglądania!

Zapraszamy pod link: https://www.youtube.com/watch?v=nmgKXU7NAwg

Na stałe wpisana w harmonogram działań Biblioteki impreza, Europejskie Dni Dziedzictwa, ponownie zagości w murach Biblioteki Publicznej w Zielonkach oraz Izby Regionalnej w Zielonkach.  Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „Moja droga”, z którym my w Bibliotece utożsamiamy bliską sercom zieloneckich mieszkańców drogę kultywacji pamięci o okolicznej ludowości i ich folklorze, które wskazują i przewodniczą w stąpaniu po ścieżce historii.

Szanowni Państwo,

Na piątkowe popołudnie proponujemy wysłuchanie kolejnego rozdziału "Tajemniczego ogrodu". W ramach cyklu "Czytaj z Biblioteką w Zielonkach" wystąpiła Elżbieta Wróbel, emerytowany nauczyciel bibliotekarz z Zielonek. Zapraszamy!

Miłego odbioru!

Zapraszamy pod link: https://youtu.be/e3QbcYxdbY4

Już w czwartek 17 września o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie online z Łukaszem Orbitowskim, autorem uznanych powieści, takich jak „Kult” i „Inna dusza”. Spotkanie poświęcone będzie najnowszej powieści „#manto” dostępnej wyłącznie w bibliotece Wolne Lektury. Spotkanie poprowadzi Olga Wróbel.

Szanowni Państwo,

Dzisiaj udostępniamy kolejny rozdział "Tajemniczego ogrodu" w wykonaniu Ewy Maj-Ślusarczyk z Rady Sołeckiej w Owczarach. Zapraszamy do oglądania.

Miłego odbioru!

Zapraszamy pod link: https://www.youtube.com/watch?v=W-jcPZNcAic