Dinożarły powracają! 🦖

🦕 Czas powrócić do dziecięcych pragnień zobaczenia prehistorycznego zwierzęcia.

Nasza 📖 tygodnia w 100% Ci w tym pomoże. Satysfakcjonujące spotkanie w twarzą twarz z małym dreszczykiem gwarantowane.

 

Miau, miau, kto mnie będzie miał?

W tym tygodniu świętujemy m.in. Dzień Kota, w naszym cyklu musi się więc pojawić lektura z kotem. A ponieważ nie lubimy prostych rozwiązań, zatem i książka będzie z gatunku tych, które coś wnoszą. Dzisiaj wybór padł na „Balsam dla duszy miłośnika kotów. Opowieści o kocim przywiązaniu, tajemniczości i wdzięku”, czyli zbiór opowieści o tych niesamowitych zwierzętach.

Dodamy tylko, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby książkę przeczytali także miłośnicy psów…

Gorąco polecamy!

Zdjęcie ekranu komputera ze spotkaniem on-line

Przede mną trudne zadanie, ba nawet bardzo trudne. Mam napisać relację z ostatniego spotkania DKK, spotkania, na które tak bardzo czekamy cały miesiąc. W obecnej sytuacji epidemicznej, kiedy nie możemy spotkać się przy jednym stole w bibliotece, pozostały nam dyskusje on-line. Wcześniej udawało się to za pomocą Messengera, od czterech miesięcy na platformie Zoom. Tym bardziej cenimy  sobie te kilka godzin, gdy możemy się zobaczyć i wymienić opinie o przeczytanej książce.

Zdjęcie książki na czerwonym tle

Innej książki być nie mogło. Walentynki tuż, tuż, zatem wybór wydawał się prosty. By nie było zbyt banalnie, nie proponujemy wierszy ze zbioru z czerwonym sercem na okładce.  O, nie. My zachęcamy do przeczytania „Historii miłosnych” Érica-Emmanuela Schmitta. Dla tradycjonalistów tu też jest serce, ale jakież piękne, ze splecionych, letnich kwiatów… Za oknem biało a my Wam podsuwamy serce z kwiatów. Piękne, prawda?

Kochamy Was i czekamy w bibliotece, w Walentynki i zawsze!

3 lutego 2021 r. - w związku z zakończeniem postępowania przetargowego i wyborem najkorzystniejszej oferty - została podpisana umowa z projektantem - firmą PROJEKTYGOTOWE.PL, spółka architektoniczna, sp. z o.o. z Krakowa - na przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego budynku nowej biblioteki z izbą regionalną oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Zielonkach. Zaplanowano go do realizacji na działkach w sąsiedztwie Parku Wiejskiego oraz Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.

Ksiądz dr Czesław Sandecki urodził się w 1959 roku, pochodził z podkrakowskich Zielonek, święcenia kapłańskie przyjął w Katedrze na Wawelu w maju 1985 r., następnie w latach 1987-1990 posługiwał jako wikariusz parafii św. Michała w Mszanie Dolnej. Później sprawował posługę w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Zmarł po krótkiej chorobie 25 października 2020 roku.


Drodzy Czytelnicy, wraz z Nowym Rokiem rozpoczynamy nasz nowy cykl, który nazwaliśmy „Książka tygodnia”. Będziemy się starać, aby nasze cotygodniowe propozycje były ściśle związane z kalendarzem. Ponieważ 8 stycznia obchodzony jest Dzień Elvisa Presleya, to właśnie Król Rock’n’Rolla rozpocznie naszą zabawę.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje spotkają się z waszym entuzjazmem i wszyscy Czytelnicy będą bawić się razem z nami! 

Może ktoś ma ochotę potraktować nasz cykl jako wyzwanie czytelnicze? 


Odpalamy tydzień 1!

Biblioteka Publiczna w Zielonkach i Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonkach zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Zielonki do udziału w konkursie plastycznym pn. „Poznajcie się!”. Konkurs trwa od 2 stycznia do 27 lutego 2021 r., ogłoszenie wyników odbędzie się 10 marca.

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy,
że w dniach 24-27 grudnia 2020 r. oraz 1 stycznia 2021 r.
Biblioteka Publiczna w Zielonkach
wraz z filiami bibliotecznymi w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach
będzie nieczynna.