Z okazji Dni Matki i Ojca Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza rodziców (wraz z dziećmi w każdym wieku) na mini-wykład połączony z ćwiczeniami warsztatowymi pt. „Zwolnij! O relaksie rodziców i dzieci słów kilka”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 17 czerwca, początek o godz. 18:00.
Podczas zajęć duzi i mali uczestnicy dowiedzą się jak twórczo wykorzystywać w codziennym życiu techniki relaksacyjne dla rodziców i dzieci.
Spotkanie poprowadzi dr Dorota Ryżanowska-Krzyżak, psycholog, terapeutka rodzinna i doula, na co dzień pracownik naukowy w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Wstęp wolny!

Kulturoteka Bibice zaprasza wszystkie chętne Panie na wykład Beaty Godyni-Kapałki poświęcony ekologicznym kosmetykom domowej roboty połączony z warsztatami przygotowywania naturalnych preparatów do pielęgnacji skóry w okresie wiosennym. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 11 marca w godz. 17:30-20:00.

… przy okazji zaproszenia na promocję książki „Biblioteka Historyczna Gminy Zielonki” (t.1), do obejrzenia dwóch krótkich filmów, w których m.in. jeden z jej współautorów – historyk Jan Bulak – opowie, dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję.

Rozpoczęcie zajęć (terminy zaakceptowane przez Instytut Myśli Innowacyjnej):

23.II (sobota) – Bibice i Węgrzce
25.II (poniedziałek) – Zielonki i okolice
26.II (wtorek) – Bibice
28.II (czwartek) – Węgrzce
1.III (piątek) – Węgrzce

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w rodzinnych warsztatach modelarskich „Domek zimowej wróżki”, które odbędą się w sobotę 16 lutego w godz. 10:00-13:00.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w rodzinnych warsztatach papieroplastycznych „Kartki walentynkowe”, które odbędą się w piątek 8 lutego w godz. 17:00-20:00.

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotują kartkę walentynkową w formie exploding boxa, czyli małego pudełka, które po otwarciu rozkłada się i odkrywa co ma w środku.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce). Ilość miejsc ograniczona.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkie chętne Panie na eko-warsztaty kosmetyczne dla osób dorosłych „Romantyczne kosmetyki na Walentynki”, które odbędą się w środę 30 stycznia w godz. 17:00-20:00. Spotkanie poprowadzi Beata Godynia-Kapałka.