na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stolikach wraz osobą dorosłą w sali szkolnej

W czwartkowy poranek dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. To niezwykłe spotkanie odbyło się, jako podziękowanie za zaangażowanie w Paradę Smoków. Zajęcia przeprowadziła Pani Beata Godynia-Kapałka z Fabryki Ekodzieła.

na zdjęciu widoczne dzieci z pracami plastycznymi

Lato w pełni, wokół nas bujna zieleń, mnóstwo kwitnących kwiatów a nad nimi latające owady. Jednymi z najpiękniejszych są motyle., czyli temat naszej lekcji bibliotecznej dla dzieci z Happy kids Academy w Zielonkach.

na zdjęciu widoczna grupa przedszkolaków z pracami plastycznymi

Ostatnia przed wakacjami wizyta w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach była poświęcona bezpieczeństwu dzieci w czasie podróży. Temat bardzo na czasie i niezmiernie ważny. Z pomocą przyszła nam bardzo mądra książka „Gdy Pola się zgubi” aut. Gabrieli Rzepeckiej-Weiss.

Dzieci z grup „II” i „IV” wysłuchały z uwagą opowieści o niesfornej Poli, a następnie omówiliśmy wspólnie wszystkie sześć zasad dla zagubialskich.

na zdjęciu widoczne panie siedzące w altanie przy stole

W czwartkowy wieczór, 23 czerwca, w gościnnym ogrodzie pp. Marii i Mariana Bartosów odbyło się plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zielonkach. Wszystkie dyskusje na świeżym powietrzu tradycyjnie zaczynają się zwiedzaniem ogrodu i podziwianiem ciągle zmieniającej się tam roślinności. Jest to również wspaniała okazja do zorganizowania małej sesji plenerowej, tym razem dodatkowo uzasadnionej samym tytułem omawianego reportażu Agnieszki Pajączkowskiej zat. „Wędrowny Zakład Fotograficzny”.

na zdjęciu widoczne kobiety w różnym wieku siedzące przy stole, na stole leżą kwiaty lawendy i przybory do warsztatów

Na cotygodniowych Warsztatach Artystycznych w Kulturotece  w dniu 22 czerwca poprzedzającym święto wszystkich ojców – młodzi twórcy przygotowywali niespodzianki dla swoich tatusiów.

W tym dniu każdy tata powinien się poczuć bardzo wyjątkowo, dlatego dzieci własnoręcznie wykonały swoje piękne i pachnące lawendą prezenty.

na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stoliku podczas zajęć plastycznych, zdjęcie wykonane  plenerze

Sobotni "Piknik na przywitanie lata" w Przybysławicach już za nami.  Oczywiście nie mogło na tym wydarzeniu zabraknąć i stanowiska biblioteki. Wszyscy chętni - niezależnie od wieku i posiadanych talentów - mogli wykonać breloczki. Do wyboru były różne kształty oraz wzory pracy. Słońce grzało mocno, więc prace wysychały szybko. Na koniec tylko sznureczek i gotowe.  Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się już wkrótce w bibliotece. 😁

na zdjęciu widoczny stolik z książkami i piórnikami, na środku leży książka, w koło stolika widać ręce pracujących przy stoliku dzieci dzieci

W piątkowe przedpołudnie dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Trwają przygotowania do zakończenia roku szkolnego i czas przygotować prezenty.

Zajęcia rozpoczęliśmy od lektury książki „Słonie w naszym domu” Stephanie Schneider. Główną bohaterką tej opowieści jest Fisia i jej nowi sąsiedzi z czwartego piętra. Kim mogą być i czy mają dzieci? Zastanawia się dziewczynka. Okazuje się, że to słonie. Czy takie wielkie stworzenia mogą mieszkać na czwartym piętrze? Co na to sąsiedzi? Przekonajcie się sami czytając tę niezwykłą historię.

na zdjęciu widiczne trzy kobiety siedzące przy stole, na stole wazon z kwiatami, książki, filiżanki i tależyki

Rozrachunek z przeszłością może odbywać się na różne sposoby. Czasami bywa i tak, że dokonuje się on podczas oczekiwania na nocny prom w poczekalni. Kevin Barry autor „Nocnego promu do Tangeru” postanowił umieścić swoich bohaterów właśnie w takim miejscu i odsłonić przed czytelnikiem ich niechlubną przeszłość. A nam na poniedziałkowym spotkaniu DKK przypadło w udziale spojrzeć na te wspomnienia krytycznym okiem.

dyplom z podziękowaniem dla Biblioteki w Zielonkach

8 czerwca w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI Powiatowy Konkurs literacko-plastyczny „Ja, mój kraj, moja mała ojczyzna” pod hasłem „Przyroda ojczysta – każdemu bliska”. Patronat honorowy nad zakończoną właśnie edycją sprawował Starosta Krakowski – Wojciech Pałka. Konkurs powrócił po krótkiej przerwie, w trakcie której zaszły zmiany organizacyjne. Za organizację tegorocznej edycji odpowiedzialna była Fundacja NOViST z Naramy, z panią prezes Katarzyną Nogieć na czele oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybysławicach. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu krakowskiego.

na zdjęciu widoczne dzieci niosące zielonego smoka, w tle kościół Mariacki

Po dwóch latach nieobecności na krakowskie ulice powróciła barwna i radosna Wielka Parada Smoków. Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy były smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich.

Wielka Parada Smoków to wydarzenie organizowane od 2000 r. przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor teatru Adolf Weltschek. W tym roku dodatkową okazją do świętowania był jubileusz 50-lecia ustawienia w grodzie Kraka rzeźby Smoka Wawelskiego.