zdjecie przedstawia dziewczynkę trzymającą w rękach wykonaną przez siebie pracę
Pierwsze warsztatowe spotkanie w Ferie odbyło się w środę, wieczorową porą, w Kulturotece Bibice. Poprowadziła je oczywiście dobrze nam znana eko-instruktorka, Beata Godynia-Kapałka. Zajęcia były niesamowite, ponieważ Pani Beata przygotowała na nie suszone kwiaty i rośliny, które zostały później użyte do stworzenia ciekawej kompozycji zamkniętej w ramce.

na zdjęciu widoczna grupa kobiet w różnym wieku siedzących przy zastawionym stole

Oświęcim. Dla większości słowo to kojarzy się z obozem. Miejscem katorżniczej pracy, tortur, głodu i śmierci ponad miliona osób. Czy tylko z tym? Przecież Oświęcim jest miejscem nauki, pracy i życia dla 37 tysięcy mieszkańców. Czy zawsze będzie i czy zawsze musi być kojarzony z okrucieństwem i bestialstwem hitlerowskiej okupacji? Odpowiedzi na te trudne pytania szukał Marcin Kącki – reporter i redaktor Gazety Wyborczej, zajmujący się dzienni­karstwem śledczym, społecznym i historycznym. Dzięki swoim poszukiwaniom, zapiskami rozmów z tak różnymi ludźmi związanymi z dzisiejszym miastem „przeklętym” wciągnął nas w niezwykle ciekawą dyskusję.

grafika informacyjna na temat godzin otwarcia biblioteki

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2023 r. do odwołania zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Węgrzcach.

Filia jest czynna:

w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12:00-15:00 oraz 17:00-20:00
a we wtorki i czwartki w godz. 9:30-15:30.

Przypominamy, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: www.biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

plakat informacyjny na temat warsztatów w kolorze niebieskim z płatkami śniegu

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych, organizowanych w ramach „Ferii z Biblioteką 2023”. Od 30 stycznia do 10 lutego młodzi czytelnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez nasze placówki specjalnie na zimowy wypoczynek.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotekach. Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka i szczegółowy harmonogram spotkań są dostępne na plakacie.

zdjecie przedstawia przedszkolaki na wypożyczalni w bibliotece

W czwartek 12 stycznia i 19 stycznia bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola „Fantazja” z Bolechowic. Maluchy wraz z opiekunami przygotowały w bibliotece prezenty dla babci i dziadka z okazji ich święta. Po części warsztatowej przedszkolaki miały okazję zwiedzić bibliotekę i pooglądać książki.

zdjęcie przedstawia dzieci i dorosłych w przebraniach podczas zabawy z krzesłami

W niedzielę 15 stycznia w budynku sołeckim w Przybysławicach odbył się wielki Bal Karnawałowy dla dzieci. Tłumnie przybyli na niego goście zarówno mali jak i trochę więksi, a wszyscy w niezwykłych przebraniach. Nie zabrakło czarownic, bohaterów bajek, policjantów, strażaków, księżniczek, budowlańców i innych niezwykłych postaci.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki pracujące przy stole podczas warsztatów

Wczoraj rano dzieci z Happy Kids' Academy w Zielonkach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Przygotowaliśmy wspólnie prezenty dla dziadków. Każdy z przedszkolaków przygotował 2 lampiony.

na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że w styczniu obchodzimy dwa bardzo ważne dni – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Na taką ważną okazję należy przygotować z wyprzedzeniem piękne prezenty. Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach postanowiły wręczyć własnoręcznie zrobione niespodzianki swoim najbliższym. W środę 11 stycznia i piątek 13 stycznia na zajęciach bibliotecznych z pomocą opiekunów przedszkolaki wykonały lampiony.

zdjecie przedstawia dwoje ludzi stojących obok wielkiej skały

Serdecznie zapraszam 8 stycznia 2023 na wernisaż fotografii wraz z pokazem slajdów o Parkach Narodowych w USA.

Miejsce wystawy: DOM LUDOWY w Bibicach, godz. 17:00.

zdjecie przedstawia patronów roku 2023

Przypominamy patronów 2023 roku ustanowionych przez Sejm i Senat RP a także inne ważne rocznice związane z wielkimi Polakami i wydarzeniami, o których warto pamiętać w tym roku.