Drodzy Czytelnicy!

W styczniu 2021 Biblioteka w Węgrzcach będzie zamknięta we wtorki i czwartki.

Za utrudnienia przepraszamy !

Drodzy Czytelnicy, wraz z Nowym Rokiem rozpoczynamy nasz nowy cykl, który nazwaliśmy „Książka tygodnia”. Będziemy się starać, aby nasze cotygodniowe propozycje były ściśle związane z kalendarzem. Ponieważ 8 stycznia obchodzony jest Dzień Elvisa Presleya, to właśnie Król Rock’n’Rolla rozpocznie naszą zabawę.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje spotkają się z waszym entuzjazmem i wszyscy Czytelnicy będą bawić się razem z nami!

Może ktoś ma ochotę potraktować nasz cykl jako wyzwanie czytelnicze?

Odpalamy tydzień 1!

Drodzy Czytelnicy!

Od 25 stycznia Biblioteka w Przybysławicach będzie czynna:
Poniedziałek 11-19

Wtorek 9-17

Środa 11-19

Czwartek 13.15-17

Piątek 11-19

Drodzy Czytelnicy!

Od 25.01 stycznia Biblioteka w Bibicach będzie czynna:
Poniedziałek 12-18

Wtorek 9-15

Środa 12-18

Czwartek 9-13

Piątek 12-18

Za utrudnienia przepraszamy !

Biblioteka Publiczna w Zielonkach i Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonkach zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Zielonki do udziału w konkursie plastycznym pn. „Poznajcie się!”. Konkurs trwa od 2 stycznia do 27 lutego 2021 r., ogłoszenie wyników odbędzie się 10 marca.

Uprzejmie informujemy,
że w dniach 24-27 grudnia 2020 r. oraz 1 stycznia 2021 r.
Biblioteka Publiczna w Zielonkach
wraz z filiami bibliotecznymi w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach
będzie nieczynna.

Przedświąteczny cykl z udziałem radnych Gminy Zielonki pt. "Wiersze świąteczne". Wiersze czytają m.in. Tadeusz Łysek, Marzena Gadzik-Wójcik, Magdalena Listoś, Lucyna Zielińska i Zofia Kot.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach życzy wszystkim Czytelnikom wesołych świąt!

Regały z siedmioma półkami zapełnione kolorowymi książkami.

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że we wtorek, 22.12 Kulturoteka będzie czynna do godziny 13. Zapraszamy!

Na pierwszym planie stół ze sztucznymi kwiatkami, po lewej jasne krzesło z poduszką w kotki, na prawo fragment szarego fotela. Na środku na szarym fotelu siedzi kobieta w szarej bluzie i dżinsach  trzyma książkę.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Czytaj z Biblioteką w Zielonkach". Rozdział XX "Tajemniczego ogrodu" przeczyta Pani Beata Godynia-Kapałka - instruktorka warsztatów, rękodzielniczka, propagatorka stylu eko i zero waste. Miłego oglądania!

Zapraszamy pod link: https://youtu.be/ViG7L8diN1o

W dniach 1 października do 30 listopada 2020 r. Biblioteka Publiczna w Zielonkach we współpracy z placówkami oświatowymi z terenu gminy Zielonki realizowała projekt historyczny „Dzieci Kapitana Nemo”, przybliżający młodzieży sylwetki wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków żyjących w XIX i XX wieku, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata.

Celem naszej odsłony projektu, dofinansowanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego, była popularyzacja wśród uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej dwóch zasłużonych dla Polski małżeństw: Kazimiery i Odona Bujwidów oraz Marii i Bolesława Wysłouchów. Uczyniliśmy poprzez zorganizowanie cyklu lekcji tematycznych pod nazwą „Dwóch galicyjskich małżeństw żywoty (prawie) równoległe – Bujwidowie i Wysłouchowie”, które poprowadził historyk Jan Bulak, doktorant Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.