Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki
serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VIII edycji konkursu
"NAJPIĘKNIEJSZY BUKIET DLA PANNY MARYI".

 

Konkurs odbędzie się w Święto Matki Boskiej Zielnej,
15 sierpnia 2020 roku przy kościele pw. NNMP w Zielonkach.

Bukiety będą oceniane w czterech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny i Artystyczna Kompozycja Kwietna (dla osób dorosłych), Cudowny Bukiet (dla młodzieży w wieku 13-18 lat) oraz Mały Bukiet (dla dzieci do 12 lat).

Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie bukietu kwietnego i zgłoszenie go do konkursu we czwartek 15 sierpnia 2020 r. (Święto Matki Boskiej Zielnej), w godzinach od 11.15 do 12.00 przy kościele parafialnym w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu
w godzinach od 12.00 do 13.15 obok ołtarza polowego przy wejściu do kościoła
w Zielonkach.

We wszystkich kategoriach konkursowych bukiety mają zawierać wyłącznie rośliny pochodzące z lasów, łąk i ogrodów, ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np. mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i inne) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązki (np. jarzębiny, leszczyny, mirtu).

 

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: https://drive.google.com/file/d/1E8D1ImvFilNLpfh9Kg07HNMiJqzL89Fp/view?usp=sharing

Kulturoteka Bibice zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież na plenerowe warsztaty mixmediowe „Skarbonka na wakacyjne marzenia”, które odbędą się w czwartek 23 lipca w godz. 18:00-20:00.

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie złożą, skleją i ozdobią techniką MixMedia z elementami decoupage'u drewnianą skarbonkę z szybką z plexi. Gotowa skarbonka stanowi doskonałą propozycję kreatywnego upominku okazjonalnego.

Czytaj więcej: „Skarbonka na wakacyjne marzenia” – warsztaty mixmediowe

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na lipcowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w ogrodzie przy bibliotece w czwartek 16 lipca w godz. 18:00-20:00.

Czytaj więcej: EKO jest w modzie – lipiec 2020: „Ziołowe spa czyli kosmetyki prosto z natury”

Dziękujemy Radzie Gminy Zielonki za nominację do akcji #gaszynchallenge.

Zadanie wykonują pracownicy biblioteki głównej oraz filii, a także Izby Regionalnej w Zielonkach.

Czytaj więcej: #gaszynchallenge - Biblioteka Publiczna w Zielonkach

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci i młodzież na plenerowe Wakacyjne Warsztaty Artystyczne organizowane pod hasłem „Lato pod Chmurką 2020”. Zajęcia będą się odbywać w piątki w godz. 18:00-20:00.

Zajęcia zostaną przygotowane na świeżym powietrzu, z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystanie ze środków ochrony osobistej – maseczek lub przyłbic i jednorazowych rękawiczek.

Czytaj więcej: Lato pod Chmurką 2020 – warsztaty plenerowe w BP Węgrzce

 

Biblioteka Publiczna w Przybysławicach zaprasza dzieci i młodzież na plenerowe Wakacyjne Warsztaty Artystyczne organizowane pod hasłem „Lato pod Chmurką 2020”. Zajęcia będą się odbywać w środy w trzech grupach do wyboru – w godz. 11:00-13:00, 14:00-16:00 oraz 17:00-19:00.

Zajęcia zostaną przygotowane na świeżym powietrzu, z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystanie ze środków ochrony osobistej – maseczek lub przyłbic i jednorazowych rękawiczek.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 380 33 30 (w godzinach otwarcia BP Przybysławice) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje limit miejsc.

Tematyka i szczegółowy harmonogram spotkań są dostępne w bibliotece.

 

Szanowni Państwo,

kontynuujemy nasz cykl #czytajzbibliotekąwzielonkach, w którym odczytujemy kolejne rozdziały "Tajemniczego ogrodu" Frances Hodgson Burnett.

 

Dziś prezentujemy 7. już rozdział, który odczytuje Pani Dorota Markowska-Bochenek, z zawodu biegły rewident, w wolnym czasie kostiumolog i miłośniczka XIX- wiecznej mody i obyczajów.

 

Dziękujemy Pani Dorocie za udział w naszej akcji oraz zaangażowanie w działania biblioteki.

 

Miłego odbioru!

 

Zapraszamy pod link: https://youtu.be/gY1-EawfM3Y

 
Drodzy Czytelnicy!
 
Mamy przyjemność poinformować, że Biblioteka Publiczna w Zielonkach znalazła się w gronie trzydziestu instytucji, które otrzymają dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego w ramach programu "Dzieci kapitana Nemo" Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego!
Czytaj więcej: Wyniki konkursu grantowego "Dzieci kapitana Nemo" Fundacji BGK J.K. Steczkowskiego

 

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że jednym z wystawców na wyprzedaży garażowej, która odbędzie się już 4 lipca będzie Biblioteka Publiczna w Zielonkach.

Na stoisku znajdą się przede wszystkim ciekawe pozycje książkowe, unikatowe książki, beletrystyka, albumy książkowe i wiele innych!

Książki będą sprzedawane za symboliczną kwotę. Zebrany dochód przeznaczony zostanie na zakup nowości książkowych.