W poniedziałek 11.02 2019 r. Kulturoteka w Bibicach na jeden wieczór przekształciła się w małą małą pracownię artystyczno-rzemieślniczą. A stało się tak za sprawą warsztatów, na których zainteresowane Panie wykonywały własnoręcznie romantyczne kosmetyki walentynkowe. Spotkanie poprowadziła Pani Beata Godynia-Kapałka, która jest nie tylko wielką pasjonatką eko-kosmetyków, sama bowiem tworzy nowe i odtwarza stare receptury powiększając tym samym asortyment o coraz to nowe produkty. Uczestniczki miały do dyspozycji mnóstwo naturalnych składników takich jak suszone zioła i kwiaty, olejki zapachowe, naturalne barwniki oraz wiele innych specyfików.

 

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością prezentujemy Wam książkę w formie komiksu pt. „Z biegiem lat, z biegiem Prądnika, czyli ze wspomnień Pucheroka” autorstwa p. Marii Wroniewicz-Rams, p. Urszuli Rams oraz p. Izabelli Toft. Komiks przedstawia dzieje historyczne gminy Zielonki, opis zwyczajów i obrzędów, życia za czasów walki o niepodległość aż do współczesności. Znajdziecie w niej także wyjaśnienie, skąd się wzięło pojęcie Marchewkowa Dolina, czy Kraina Miodu i Papieru.

Oczywiście nie mogło zabraknąć opisu stroju krakowskiego, który pięknie został wyeksponowany w historyjce opisującej wesele.

Ta książka to kompendium wiedzy o gminie na całej jej szerokości. Na samym końcu umieszczone są także współczesne zdjęcia m.in. zabytków oraz wydarzeń kulturalnych więc spełnia także funkcje przewodnika turystycznego.

Książka już zasila zbiory naszej biblioteki, także możecie po nią sięgnąć przy kolejnej wizycie. A powiemy szczerze, cieszy się sporą popularnością.

W załączeniu także próbka tego, co znajdziecie w środku.

 

W Wieczorku w Bibliotece po raz kolejny wzięły udział członkinie młodych miłośniczek Kulturoteki – Książkożerczyń. Tym razem postawiłyśmy na noworoczną zabawę.

 

Od rana zima nie mogła się zdecydować, czy zostać z nami jeszcze przez chwilę, czy może wrócić do swego lodowego pałacu. Dzieci w Niepublicznym Przedszkolu "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach wcale nie przejmowały się zmienną pogodą. Przecież wymarzony śnieżny krajobraz można wyczarować na kartce.

 

 

Na noworocznym spotkaniu Czytnika rozmawialiśmy o książce Gavina Extence’a „Lustrzany świat Melody Black”. Nasi klubowicze przyjmują ostatnio sporą dawkę książek o ludzkiej psychice…

 

W czwartkowy ranek zima przypomniała o sobie wszystkim zapominalskim. Biały puch sypał się z szarego nieba zasnutego gęstymi chmurami. O takiej pogodzie marzy każde dziecko, zwłaszcza że za kilka dni Boże Narodzenie. Na ostatnim spotkaniu DKK dla dzieci w Szkole Podstawowej w Owczarach śnieg stał się głównym tematem pracy.

 

 

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 14 grudnia w Kulturotece odbył się Świąteczny Wieczór w Bibliotece, w którym wzięli udział członkowie Książkożerców.

 

 

We wtorkowy poranek uczniowie klasy 1. ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Za kilka dni rozpoczną się najpiękniejsze święta, dlatego postanowiliśmy razem przygotować szopkę.

 

 

Dziś rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zielone Nutki" w Trojanowicach uczestniczyły w przedświątecznej lekcji bibliotecznej. Za oknami śnieg, choinki ubrane, pozostaje nam tylko czekać na święta i przygotowywać prezenty.

 

 

We wtorkowy ranek na specjalnych zajęciach bibliotecznych uczniowie klas 0 i 2 wykonali świąteczne szopki. Klasa 3 przygotowała choinki z flizeliny florystycznej. Pracy było bardzo dużo, a czas naglił. Oczywiście młodzi twórcy bardzo się zaangażowali i efekty przerosły nasze oczekiwania.