zdjęcie przedstawia przedszkolaki przy stole w bibliotece oglądające książki z opiekunem

We wtorek 16 kwietnia dzieci z Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej odwiedziły Bibliotekę w Przybysławicach oraz mogły poznać tajemnice zawodu bibliotekarza. Podczas lekcji bibliotecznej maluchy mogły obejrzeć wszystkie zakamarki naszej placówki, obejrzeć książki, wysłuchać bajki, przygotować zakładkę oraz spędzić miło czas na radosnej zabawie.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki siedzące na dywanie w bibliotece i oglądające książki

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania biblioteki, krótkiej dyskusji, czym różni się to miejsce od księgarni oraz na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci wysłuchały też historii „Kicia Kocia w bibliotece”, a także same miały okazję pobuszować po bibliotecznych półkach i poznać ich zawartość. Szczególnie przypadł im do gustu dział z literaturą dla najmłodszych.

zdjęcie przedstawia dzieci podczas zabawy

Następnie przedszkolaki stworzyły własne zakładki do książek ozdabiając je kwiatami z papieru. Podczas pracy dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych książkach. Po części plastycznej maluchy wzięły udział w quizie sprawdzającym jak dobrze znają baśniowych bohaterów. Przedszkolaki ochoczo wymieniały takie postacie jak Kicia Kocia, Jadzia Pętelka, czy zwierzątka ze Stumilowego Lasu. Na koniec nauczyliśmy się piosenki o jednym z przyjaciół Kubusia Puchatka – małym osiołku i wspólnie odtańczyliśmy do niej krótki taniec.

MKD i KG

Galeria zdjęć