Obrazki dzieci i książka Kicia Kocia na podłodze.

We wtorkowy poranek Biblioteka Publiczna w Zielonkach zagościła w Samorządowym Przedszkolu w Zielonkach. Tym razem lekcja biblioteczna nawiązywała do tematyki wiosny - jak się okazało ulubionej pory roku większości przedszkolaków. Zajęcia rozpoczęliśmy lekturą "Kicia kocia. Wiosna" Anity Głowińskiej. Tytułowa bohaterka wybrała się z mamą do parku, aby podziwiać budzącą się do życia przyrodę. W trakcie lektury wywiązała się dyskusja na temat pierwszych oznak wiosny. Dzieciaki zaskoczyły nas znajomością wiosennych kwiatów - ich wiedza była naprawdę imponująca.

Dzieci rysujące obrazki kwiatów

Po lekturze przyszedł czas na zabawę. Przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem wykonały obrazki wiosennych kwiatów, w których skryła się uśmiechnięta biedronka. Zapał i kreatywność maluchów były nie do przecenienia.

 

Dzięki wspólnej lekturze i twórczej zabawie dzieci nie tylko doskonaliły swoje umiejętności językowe, ale również pogłębiały swoją wiedzę na temat przyrody i otaczającego ich świata. Niech ta wiosenna przygoda pozostanie dla nas wszystkich inspiracją do dalszych poszukiwań i odkryć literackich, które będą kształtować naszą wyobraźnię i rozwijać pasję do czytania.

PK

Galeria zdjęć.