grafika informacyjna na temat godzin otwarcia biblioteki

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2023 r. do odwołania zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Węgrzcach.

Filia jest czynna:

w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12:00-15:00 oraz 17:00-20:00
a we wtorki i czwartki w godz. 9:30-15:30.

Przypominamy, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: www.biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

zdjęcie przedstawia grupę osób siedzących przy stole podczas spotkania klubu dyskusyjnego

W dniu 7 marca br. dzięki podpisanej umowie pomiędzy Sołectwem Osiedle Łokietka a Biblioteką Publiczną w Zielonkach odbyło się inauguracyjne spotkanie dyskusyjnego klubu czytelniczego. Miało ono miejsce w sołeckim budynku wielofunkcyjnym przy ul. Lawendowej 32 w Zielonkach.

zdjęcie przedstawia Katarzynę Michalak

Biblioteka Publiczna w Zielonkach we współpracy z Wydawnictwem Znak zapraszają wszystkich czytelników do udziału w konkursie „Maraton czytelniczy”, będącym jednym z elementów programu „Rok Katarzyny Michalak w bibliotekach”. Każdy, kto w ciągu roku wypożyczy 15 książek autorstwa Katarzyny Michalak otrzyma od Wydawnictwa Znak egzemplarz wybranej powieści z autografem pisarki.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole podczas zajęć plastycznych

Pierwsze dni marca obfitowały w bardzo ciekawe wydarzenia w Kulturotece – najpierw warsztaty, teraz pierwsza wizyta dzieci z klasy „zero” w Woli Zachariaszowskiej. Wizyta całej dwudziestotrzyosobowej grupy została podzielna na dwie części – zwiedzanie bibickiej Izby Regionalnej i lekcje biblioteczną połączoną z krótkimi zajęciami plastycznymi. Dzięki pomocy pani Anny Sobczyk, dzieciaki mogły usłyszeć co nieco o historii i tradycji Bibic. Później grupy wymieniły się. Ci, którzy zostali w bibliotece przystąpili do tworzenia czapki Pucheroka wyklejaną bibułą. Na koniec, dzieci wysłuchały jeszcze opowieści o tajemniczym Gruffalo i otrzymały słodką niespodziankę.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole z materiałami i kobietę stojącą obok nich
„Pucherokowe poduchy” to warsztaty, które odbyły się w pierwszą środę marca. Było to także spotkanie obfitujące w niespodziewane zwroty akcje, dzięki którym zostanie na długo w pamięci uczestników. Tym razem głównym motywem warsztatów okazali się tytułowi Pucherocy. Na początku spotkania, Pani Beata przedstawiła pokrótce historię chłopców ubierających kolorowe czapki i wyjaśniła skąd wziął się ten ciekawy zwyczaj.

na zdjęciu widoczna grupa kobiet siedząca przy stole w bibliotece

Za nami lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Przybysławicach. Rozmawiałyśmy o książce C.W. Gortnera „Księżniczka Watykanu. Opowieść o Lukrecji Borgii”. Mimo że urodziła się w dalekim kraju i wiele wieków temu jest nam bliska. Tak jak i współczesne kobiety pragnęła zaznać szczęścia.

zdjęcie grupowe przedszkolaków wraz z pracami

Dziś rano dzieci z dwóch grup z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Błękitne niebo i promienie słońca przypomniały nam, że niebawem przywitamy wiosnę. Jedna z grup przygotowała specjalną grzechotkę, która przywoła do nas szybciej upragnioną porę roku.

zdjęcie grupowe uczniów z pracami

W środę przed południem uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych czytelników. Dzieci przeczytały właśnie pierwszą lekturę „Pilot i ja” Adama Bahdaja. Postanowiliśmy razem ją omówić.

zdjęcie przedstawia dzieci jedzące pizzę

Ah, co to był za wieczór! W piątek, 24.02, w Kulturotece, po wznowieniu, odbył się już w trzeci Wieczór W Bibliotece, który niewątpliwie cieszy się ogromnie dużym zainteresowaniem. Trzeba się było śpieszyć. Po tym, gdy wszyscy rodzice już sobie poszli, przystąpiliśmy do pierwszego punktu programu – warsztatów. Przy wykonaniu pacynek na sznurkach pomogła nam pani Agnieszka Szymańska. Trzeba przyznać, że zajęcia plastyczne tematyką idealnie wpasowały się w nasz wieczór filmowy.

zdjęcie przedstawia książkę z kotem na okładce stojącą wśród kotów z papieru wykonanych przez dzieci

W poniedziałek uczniowie klas 2 ze szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. W lutym obchodzony jest międzynarodowy dzień kota. Postanowiliśmy, że i my zgłębimy tajemnice tych zwierząt. Pomogła nam w tym książka Doroty Sumińskiej, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne tajemnice świata zwierząt”.