kartka z życzeniami wielkanocnymi z gafiką kwitnącego sadu

zdjęcie przesdtawia figurkę kury siedzącą w ceramicznym jajku na sianie

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w dniach:

28 i 29 marca 2024 r. filia biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna,
29 marca 2024 r. filia biblioteczna w Węgrzcach będzie nieczynna,
29 marca 2024 r. filia biblioteczna w Bibicach będzie nieczynna,
30 marca 2024 r. Biblioteka w Zielonkach będzie nieczynna,

z powodu urlopu pracowników.

Biblioteka w Zielonkach w dniu 29 marca (Wielki Piątek) będzie pracować od 9.00 do 17.00.

zdjęcie przedszkolaków trzymających książkę w bibliotece
19 marca dzieci z przedszkola Happy Kids Academy wraz z opiekunkami odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zielonkach. Razem z kustoszem Biblioteki, panią Joanną Rosą, poznały przygody znanych zajączków i królików. Przy okazji wspólnego czytania można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o przyrodzie, która budzi się do życia po zimowym śnie. Przedszkolaki nauczyły się również dzięki historii króliczki Stokrotki, która na wiosnę ćwiczyła swoje skoki, że nie warto się zniechęcać kiedy coś nie wychodzi nam przy pierwszej próbie. Było wesoło, kolorowo i inspirująco, nie zabrakło też chwil na zabawę oraz przygotowanie zajęczych dekoracji. Dzieci pod okiem pracowników Biblioteki wykonały swoje własne wielkanocne zajączki-bujaczki, z którymi chętnie pozowały do zdjęć.

na zdjęciu grupa Pań siedzących przy zastawionym stole w bibliotece

Jeszcze nigdy tak krótko nie omawiałyśmy tak niewielkich rozmiarów książki...Powodów było kilka – jeden z nich to brak zdecydowanej różnicy zdać o lekturze. Jeśli opinie są krańcowo różne wtedy i iskry się sypią. Tu było spokojnie. Drugim powodem – zupełnie nie związanym z literaturą – były zbliżające się wybory samorządowe, które (jesteśmy tego pewne) przejdą do annałów historii zarówno naszej gminy jak i pobliskiego Krakowa, w którym większość z nas pracuje, a niektórzy również mieszkają.

zdjęcie przedszkolaków siedzących przy stolikach podczas zajęć

W poniedziałek 18 marca i środę 20 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których przygotowaliśmy wspólnie dekoracje na zbliżające się święta. Maluchy pod czujnym okiem wychowawców przygotowały prawdziwe cudeńka.

zdjęcie przestawia uczniów siedzących w klasie podczas zajęć

Dziś rano uczniowie klas 3 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach podczas zajęć bibliotecznych przygotowali świąteczne dekoracje. W ruch poszły pisaki i kredki oraz kreatywność.

W dniu 19 marca 2024 roku Biblioteka Publiczna w  Zielonkach, reprezentowana przez panią Paulinę Kapustę, przeprowadziła kolejną lekcję biblioteczną w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach. To niezwykłe wydarzenie stanowiło zaproszenie do odkrywania magicznego świata książek oraz tradycji związanych ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi.

zdjęcie grupy przedszkolaków w opaskach z króliczymi uszami

W czwartek i piątek dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” z Brzozówki i Januszowic uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Towarzyszyły nam w nich dwa psotne króliki wnosząc w szare dni przedwiośnia dużą dawkę śmiechu.

zdjęcie grupowe uczniów w klasie

W czwartkowy poranek uczniowie klas 1 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W naszej przygodzie z książką towarzyszył nam pewien królik i jego ogromna kolekcja marchewek.

plakat informacyjny na temat konkursu tradycyjnych palm

Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki we współpracy z Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w IX edycji konkursu pn. „Najpiękniejsza palma wielkanocna”. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca 2024 roku przy kościele parafialnym pw. NNMP w Zielonkach.