grafika z tłem z regałami z książkami informująca o inwentaryzacji biblioteki

W związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia skontrum (inwentaryzacji księgozbioru) informujemy, iż w okresie od 24 czerwca do 5 lipca 2024 r. Filia Biblioteczna w Przybysławicach będzie nieczynna.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki siedzące przy stolikach

W środę przed południem dzieci z grupy 5 z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Piękna pogoda i gorące słońce nie przeszkodziły nam w czytaniu i dyskusji. Przedszkolaki przygotowały również pracę plastyczną związaną z omawianym na spotkaniu opowiadaniem.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki siedzące przy stolikach

W środowe przedpołudnie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany ołówek” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy o naszych najbliższych. Ponieważ maj i czerwiec to miesiące, kiedy przypada najwięcej okazji by móc okazać im nasze uczucia. Zaczynając od Dnia rodziny, który obchodzimy 15 maja, a kończąc na Dniu Taty w czerwcu.

zdjęcie przedstawia grupę przedszklaków na tle regału z pracami w rękach

W czwartek 16 maja na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek przybyli do nas młodzi goście z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach. Żądni przygód i nowych doznań mieli okazję zwiedzić bibliotekę, sprawdzić swoją wiedzę i wysłuchać mrożącej krew w żyłach historii o duchach.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki w bibliotece oglądające książki przy stole z opiekunem

We wtorek 16 kwietnia dzieci z Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej odwiedziły Bibliotekę w Przybysławicach oraz mogły poznać tajemnice zawodu bibliotekarza. Podczas lekcji bibliotecznej maluchy mogły obejrzeć wszystkie zakamarki naszej placówki, obejrzeć książki, wysłuchać bajki, przygotować zakładkę oraz spędzić miło czas na radosnej zabawie.

na zdjęciu widoczne prace przedszkolaków oraz książka na stoliku

Dziś przed południem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany ołówek” w Giebułtowie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy dziś o sposobach radzenia sobie ze złością. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia.

na zdjęciu przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

W środę rano tuż przed Świętami Wielkiej Nocy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Pojawiły się króliczki i baranki. Nie zabrakło wiewiórki oraz lisiczki. Każde ze zwierzątek chciało nauczyć nas czegoś innego.

zdjęcie uczniów siedzących w klasie podczas zajęć

W czwartek 21 marca i piątek 22 marca uczniowie klas 1 ze szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją by zdobyć nowe umiejętności i poznać stare tradycje związane z obchodami Wielkanocy.

zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w klasie podczas zajęć

We wtorkowy poranek 26 marca uczniowie klasy 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana na spotkaniu książka zwróciła naszą uwagę na potrzebę bycia sobą. Bo czy wiewiórka może zostać bobrem, jeśli tylko tego zapragnie.

zdjęcie przedszkolaków siedzących przy stolikach podczas zajęć

W poniedziałek 18 marca i środę 20 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których przygotowaliśmy wspólnie dekoracje na zbliżające się święta. Maluchy pod czujnym okiem wychowawców przygotowały prawdziwe cudeńka.