zdjęcie przedstawia salę biblioteczną z lampami led

W dniu wczorajszym zakończyła się instalacja nowego oświetlenia w Bibliotece w Przybysławicach. Stare lampy ze świetlówkami zostały wymienione na energooszczędne oświetlenie panelami LED. W ostatnim półroczu media donoszą o zbliżających się wzrostach cen energii elektrycznej. Wychodząc naprzeciw rosnącym kosztom biblioteka postanowiła wymienić oświetlenie. Chcemy w ten sposób obniżyć zużycie drożejącej energii elektrycznej. Zamontowane panele mają dużo mniejszy pobór prądu oraz zapewniają lepsze doświetlenie pomieszczeń. Dzięki zmianom czytelnicy będą mogli w komfortowych warunkach korzystać z oferty biblioteki.

zdjęcie przedstawia uczniów klasy 2 siedzących w ławkach w sali

W czwartek 24 listopada uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Doskonale się do nich przygotowali przynosząc do szkoły swoje ulubione maskotki oraz oglądając film o historii pluszowego misia. Światowy dzień tej niezwykłej zabawki obchodzony jest 25 listopada.

zdjęcie grupowe klasy 1 z wychowawcą

W środę 23 listopada uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Nasze spotkanie poświęcone było różnym misiom, niedźwiadkom, jakie pojawiają się w bajkach i książkach, ponieważ w piątek 25 listopada będziemy obchodzić ich święto.

zdjęcie grupowe uczniów z pracami plastycznymi

Dziś rano uczniowie klas 2 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Wykonaliśmy razem kolorowe strachy na wróble.

na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stoliku podczas zajęć

W piątkowe przedpołudnie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Brzozówce uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Piękna jesienna pogoda wprawiła nas w doskonały nastrój. Czas rozpocząć przygodę z książką.

na zdjęciu widoczne cztery panie siedzące przy stole

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Przybysławicach miało oprawę żartobliwą. Na stole pojawiły się elementy związane ze zbliżającymi się obchodami święta duchów. Deser również spoglądał na Panie siedzące przy stole czerwoną źrenicą. Jednak książka, którą omawiałyśmy nie miała w sobie nic z komizmu.

zdjęcie przedstawia dorosłych i dzieci wokół wieszaka w trakcie warsztatów makramy

W ostatni piątek wieczorem w Bibliotece w Przybysławicach odbyły się kolejne warsztaty z cyklu ogrodów wertykalnych w ramach edukacyjno-ekologicznego projektu "Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba"! Kursanci pod czujnym okiem Pani Zuzanny wykonali piękne makramowe kwietniki.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w ławkach w klasie

W środę 19 października uczniowie klas 1 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Jesienna aura i powoli opadające z drzew kolorowe liście sprawiły, że mieliśmy wszyscy świetny humor.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w ławkach w klasie

We wtorkowy poranek uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Rozmawialiśmy o książce „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Sympatyczny psiak z tej historii szybko zaprzyjaźnił się z uczniami i nauczył wszystkich jak ważny jest szacunek do zwierząt.

zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków, część dzieci jest ubrana w stroje krakowskie

W ostatnim tygodniu w gminie Zielonki obchodziliśmy Tydzień Kultury Ludowej. W obchody włączyły się wszystkie publiczne szkoły podstawowe, przedszkola samorządowe i część prywatnych. Przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Zielonkach wraz z filiami, dzieci i młodzież poznawały tradycje i zwyczaje związane z terenem naszej „małej Ojczyzny”. Najczęściej rozmawiano o stroju krakowskim.