W sobotę, 15 grudnia, w bibickiej bibliotece odbyły się warsztaty artystyczne tworzenia dekoracji świątecznych w celu ozdobienia rynku w Bibicach, zorganizowane przez Sołectwo Bibice oraz Kulturotekę. Frekwencja oraz zaangażowanie uczestników mile zaskoczyły nas wszystkich!

Nasze eko-zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania materiałów. Uczestnicy chętnie przynosili ze sobą rzeczy potrzebne do stworzenia ozdób – każdy chciał ofiarować coś od siebie, dając nieużywanym przedmiotom drugie (i piękne!) życie. Wśród materiałów znalazły się między innymi: gałęzie, szyszki, styropian, słoma, tasiemki, wstążki, a nawet śrubki.

 

Następnie instruktor, Pani Beata Godynia-Kapałka, rozdzieliła zadania pomiędzy uczestników, a dzieląc się swoimi umiejętnościami, chętnie udzielała cennych porad. Pracy było bardzo dużo, a niestety czasu tak niewiele… Wśród uczestników znaleźli się bibiczanie w różnym wieku. Nie zabrakło najmłodszych mieszkańców Bibic, którzy z zapałem zajęli się „produkcją” płaskich bombek oraz gwiazkowych ozdób, które zostały pomalowane oraz udekorowane brokatem. Dorośli zajęli się tworzeniem wieńców oraz gwiazd z gałęzi - Pani Janina oraz Wanda, korzystając ze swojego doświadczenia, wykonały przepiękną gwiazdę z gałęzi, szyszek oraz sznurka! Na naszych warsztatach powstał również stelaż do szopki, którym zajął się Pan Waldemar. Inna grupa ozdabiała i lakierowała wiklinowe podkładki pod stół – efekt ich pracy był zachwycający.

 


Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach, a w szczególności Pani Beacie Godyni-Kapałce za przeprowadzenie cudownych zajęć oraz poświęcenie dodatkowego czasu na przygotowanie i dokończenie ozdób. Serdeczne podziękowania należą się Pani Annie Leginowicz, radnej gminy Zielonki z Bibic, inicjatorce warsztatów oraz Tadeuszowi Łyskowi, radnemu gminy Zielonki z Bibic oraz sołtysowi Sołectwa Bibice, bez których te zajęcia nie odbyłyby się.

W najbliższą sobotę, 22 grudnia o godz. 10:00, zapraszamy Państwa na ozdabianie bibickiego rynku stworzonymi przez nas dekoracjami.

Galeria zdjęć

MW