trzy panie siedzą przy stole

To były nasze pierwsze zajęcia z makramą. Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie. Łatwo nie było, to pewne, ale my się nigdy (prawie) nie zrażamy! Dzięki cierpliwości naszych instruktorek Ireny i Agaty powoli udało nam się zaciągnąć pierwsze węzły, choć początki były trudne i nie obyło się koła ratunkowego w postaci wydrukowanych wzorów, na które często zerkałyśmy.

panie przy stole - warsztaty plastyczne

Nareszcie! Po półtorarocznej przerwie wznowione zostały zajęcia Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych, działających prężnie od dziesięciu lat. Na pierwsze spotkanie zaproszona została
p. Beata Godynia-Kapałka, która zaproponowała paniom wykonanie poidełka dla owadów . Zajęcia przeprowadzono w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie.

Frywolitki niestety nas przerosły, przynajmniej na razie. Nie zrezygnowałyśmy bynajmniej z szydełkowania, po prostu skupiłyśmy się na czymś dużo prostszym...Tylko, czy aby na pewno prostszym? Urzekły nas maleńkie kolorowe czapeczki na jajka bądź wydmuszki, padło zatem hasło: robimy! Można powiedzieć, cóż to za filozofia taką czapeczkę „jajczaną” wydziergać. Otóż, okazało się, że jest, i to niemała! Początkowo nawet piękne, wiosenne kolory zakupionych włóczek nie były w stanie poprawić nam humorów.

Na ostatnich w 2018 roku zajęciach plastycznych zdobiliśmy drzwi Kulturoteki świątecznymi motywami. Najpierw stworzyliśmy szablony, samodzielnie je wycinając, a następnie przy użyciu farby imitującej śnieg stworzyliśmy zimową dekorację. Wśród ozdób znalazły się: gwiazdki, bałwanki, skarpety czy choinki.

MW

W sobotę, 15 grudnia, w bibickiej bibliotece odbyły się warsztaty artystyczne tworzenia dekoracji świątecznych w celu ozdobienia rynku w Bibicach, zorganizowane przez Sołectwo Bibice oraz Kulturotekę. Frekwencja oraz zaangażowanie uczestników mile zaskoczyły nas wszystkich!

Na poniedziałkowych warsztatach dla dzieci i młodzieży, przeprowadzonych pod kierunkiem Pani Beaty Godyni-Kapałki, lepiliśmy z mydlanej plasteliny przeróżne figurki. Pani Beata rozpoczęła od krótkiego wstępu, podczas którego mogliśmy usłyszeć między innymi o naturalnych i całkowicie bezpiecznych składnikach mydełek. Następnie zabraliśmy się do pracy. Wśród figurek stworzonych przez uczestników naszych warsztatów znalazły się między innymi: choinki, Mikołaje czy kotki. Zachęcamy do obejrzenia efektów prac zdolnych młodych artystów.

MW

Na zajęciach plastycznych 16 listopada pod fachowym okiem Pani Katarzyny Gazdy, na co dzień pracującej w Bibliotece w Przybysławicach, stworzyliśmy przepiękne drzewka szczęścia. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

MW

We wtorek na warsztatach kosmetycznych prowadzonych przez p. Beatę Godynię - Kapałkę tworzyliśmy kosmetyki na nadchodzące chłodne dni.

W poniedziałkowy wieczór w Kulturotece odbyły się warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, które przeprowadziła Pani Beata Godynia-Kapałka.

Postanowiłyśmy, że ten miesiąc zostanie przez nas poświęcony doceupage’owi. Cel tym bardziej słuszny, że od września dołączyła do nas nowa koleżanka, która bardzo chciała nauczyć się tej techniki. Już po kilku minutach zauważyłyśmy, że rośnie na naszych oczach nowy talent! Drewniana deseczka, którą zaczęła ozdabiać pod czujnym okiem doświadczonej „ręcznej działaczki” zmieniła się w prawdziwe cudo.