Sołectwo Zielonki pragnie przyłączyć się do tegorocznej, organizowanej już po raz szesnasty, akcji Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im św. Łazarza”  - Pola Nadziei, w tym roku pod hasłem „Radość pomagania”.

          Hospicjum im. św. Łazarza potrzebuje rocznie 8 milionów złotych na pokrycie kosztów utrzymania i opieki nad chorymi. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie. Każdego roku celem organizowanej akcji, z żonkilem w tle, jest nie tylko zbiórka środków finansowych. To także szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Honorowy Patronat nad krakowską akcją sprawuje Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie

          W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia młodzież Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach będzie kwestowała przed kościołem parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Każdy, najmniejszy nawet grosz, wrzucony do puszki kwestujących, przeznaczony będzie na funkcjonowanie hospicjum, które  zapewnia terminalnie chorym ludziom nadzieję na godne życie, aż do naturalnego kresu.

          Pomni słów Jana Pawła II: „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”, prosimy wszystkich mieszkańców sołectwa i całej parafii, o ofiarne przyłączenie się do tej akcji. Program Pól Nadziei 2013 zamieszczony jest na stronie http://polanadziei.pl/, do której lektury serdecznie zapraszam, a w imieniu Towarzystwa zachęcam też do aktywnego udziału w kampanii.

          W programie Pól Nadziei 2013 w. Zielonkach, który zaplanowano na 21 kwietnia, od  godz. 18.00, uwzględniono m. in. koncert zespołu muzycznego, złożonego z pracowników i wolontariuszy Hospicjum. Muzyka filmowa wypełni niedzielne popołudnie i uświetni uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu” Najpiękniejsza pisanka - Wielkanoc 2013”.

Sołtys Zielonek, Władysław Orzechowski zaprasza do licznego udziału w wydarzeniach związanych z akcją Pola Nadziei 2013zorganizowanąw sołectwie.

mgw