W czwartkowy wieczór, 18 kwietnia, w naszej bibliotece już po raz drugi odbędzie się „Spotkanie z literaturą obcojęzyczną”. Wiosenny wiatr niosący nowe poglądy i nadzieje zagości w naszym salonie, przywracając jeszcze raz modę na to co francuskie.

W programie wieczoru znajdą się: fragment „Skąpca” Moliera, oraz wiersze poetów francuskich w wykonaniu p. Katarzyny Olszewskiej-Kizlich i p. Kariny Górskiej, oprawę muzyczną zapewni p. Maria Baka-Wilczek. Scenografię wieczoru uzupełnią przedmioty z epoki i oryginalny portret Napoleona Bonaparte, a w rolę gospodarzy salonu literatury ponownie wcielą się pp. Elżbieta i Ryszard hr Dobrowolscy.

Wieczór z literaturą francuską rozpocznie się w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach 18 kwietnia o godz. 18-tej.