Dokoła jesień zdobi świat kolorem, chłód zapowiada nadejście zimy, czas nieubłaganie pędzi do przodu. Jak zatrzymać radosne chwile na dłużej? Na to pytanie przez ostatnie pół roku odpowiadały panie, które pod kierunkiem Joanny Kucharskiej i Anny Musiał uczestniczyły w warsztatach fotograficznych dla młodych mam. Wyniki tych spotkań możemy obejrzeć na wystawie „Dzieci oczyma Mam”, którą od wczorajszego wieczoru można oglądać w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

Scenografię wernisażu, inaugurującego wystawę, tworzyły najpiękniejsze barwy jesieni zatrzymane w ostatnich kwitnących krzewach, kwiatach i różnobarwnych liściach. Wszystkim zebranym udzielił się nastrój radosnego świętowania i wspomnień minionych chwil, które dzięki utrwaleniu ich na kliszy aparatu pozostaną z nami na zawsze.

Prezentowane na wystawie prace są owocem warsztatów skierowanych do mam - foto amatorek, które pragną,  by ich zdjęcia były coraz piękniejsze, a każda chwila, spędzona w rodzinnym gronie została upamiętniona. Dzięki tym zajęciom miały okazję poznać się kobiety, które  wiele łączy: lubią fotografować,  mieszkają w gminie Zielonki, mają dzieci w podobnym wieku. Grupa, którą tworzą - Jagoda Dulba, Katarzyna Białek, Joanna Chochół, Joanna Góralczyk – Weitz, Justyna Kuczek, Sylwia Dziobek, spotyka się cyklicznie i dopinguje  wzajemnie w poznawaniu tajników fotografii pod czujnym okiem pań instruktorek.

Na wszystkich uczestników uroczystości czekała jeszcze jedna niespodzianka, a była nią prezentacja slajdów zdjęć, wykonanych podczas tegorocznych wyjazdów wakacyjnych przez Joannę Kucharską oraz Annę i Mariusza Musiałów.

Wystawę można oglądać do 12 listopada 2013 r.

Serdecznie zapraszamy!

 

KG