plakat z okazji 19 Tygodnia Bibliotek

W dniach od 8 do 15 maja już po raz 19. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, który ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz zainteresowanie książką. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: „Świat w jednym miejscu”. W tych dniach nasze biblioteki również przygotowały dla czytelników wiele atrakcji. Polecamy śledzenie naszych Facebooków oraz strony internetowej.

plakat promujący spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Wasiuczyńską, na środku plakatu zdjęcie ilustratorki

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne inspirowane serią o Panu Kuleczce autorstwa Wojciecha Widłaka, które odbędą się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonkach w poniedziałek 9 maja o godz. 10:00. Zajęcia poprowadzi graficzka i ilustratorka książek dla dzieci Elżbieta Wasiuczyńska.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2022”, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

plakat informacyjny na temat wydażenia - „EKO-Dzień Mieszkańca” Gminy Zielonki 2022 z BP Węgrzce

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na III edycję imprezy plenerowej „EKO-Dzień Mieszkańca” organizowanej przez Stowarzyszenie Koalicja dla Gminy Zielonki, która odbędzie się w sobotę 23 kwietnia na stadionie klubu sportowego TS Węgrzce, początek o godz. 13:00.

plakat promujący Książkę i Różę 2022

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to inicjatywa, której organizatorami są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie. Rokrocznie biorą w niej udział stacjonarne i internetowe księgarnie czy antykwariaty, biblioteki różnych typów oraz inne instytucje kultury z całej Małopolski, proponując w tym czasie jej mieszkańcom wiele imprez związanych z propagowaniem literatury.

plakat informacyjny na temat konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną, w tle po lewej stronie plakatu zdjęcie palmy

Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki we współpracy z Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VII edycji konkursu pn. „Najpiękniejsza palma wielkanocna”. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 roku przy kościele parafialnym pw. NNMP w Zielonkach.