Z okazji Dni Matki i Ojca Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza rodziców (wraz z dziećmi w każdym wieku) na mini-wykład połączony z ćwiczeniami warsztatowymi pt. „Zwolnij! O relaksie rodziców i dzieci słów kilka”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 17 czerwca, początek o godz. 18:00.
Podczas zajęć duzi i mali uczestnicy dowiedzą się jak twórczo wykorzystywać w codziennym życiu techniki relaksacyjne dla rodziców i dzieci.
Spotkanie poprowadzi dr Dorota Ryżanowska-Krzyżak, psycholog, terapeutka rodzinna i doula, na co dzień pracownik naukowy w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Wstęp wolny!

Kulturoteka Bibice zaprasza wszystkie chętne Panie na wykład Beaty Godyni-Kapałki poświęcony ekologicznym kosmetykom domowej roboty połączony z warsztatami przygotowywania naturalnych preparatów do pielęgnacji skóry w okresie wiosennym. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 11 marca w godz. 17:30-20:00.

… przy okazji zaproszenia na promocję książki „Biblioteka Historyczna Gminy Zielonki” (t.1), do obejrzenia dwóch krótkich filmów, w których m.in. jeden z jej współautorów – historyk Jan Bulak – opowie, dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję.