Dnia 26 października 2018 r. w holu naszej biblioteki odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pt. "Igłą i szablą - moda epoki napoleońskiej" p. Doroty Markowskiej - Bochenek i p. Tomasza Omilianowskiego, którzy od dawien dawna zajmują się rekonstrukcją strojów historycznych.

 

Zapraszamy na wystawę fotografii Ewy Maciejczyk i Janusza Gajewskiego pt.: „Krakowskie noce i dnie”. Wystawę można oglądać od 4 do 25 maja w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17A.

 

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę obrazów Pani Karoliny Karczewskiej. Artystka jest studentką drugiego roku prawa. Każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom, czyli malarstwu i fotografii. Maluje w różnych technikach, do tworzenia swoich prac wykorzystuje farby olejne i akwarelowe. Zajmuje się również szkicowaniem i techniką decoupage. W wolnym czasie lubi czytać książki, szczególnie te poruszające tematykę arabską.

Wystawę można oglądać od 1 do 30 kwietnia 2018 r. w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

 

W czwartkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Małgorzaty Radziejowskiej oraz Janusza Skórskiego zatytułowanej Niech wiatr cerkiewny gra... z cyklu Cerkiewne opowieści. Jak przyznali sami artyści, jest to ich już 13 wystawa.

W miniony czwartek, tj. 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 odbył się w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach wernisaż wystawy "Pro memoria – wspomnienie Ryszarda hr. Bochenek-Dobrowolskiego".