Dnia 17 kwietnia 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac fotograficznych zat. „Uroki zimy”. Na wernisażu zainicjowanym przez Pana Ryszarda Cabałę – pasjonata fotografii, swoje prace zaprezentowali  członkowie Klubu Fotograficznego „Focus” działającego przy Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Wśród nich są: Jagoda Dulba, Magdalena Listoś, Katarzyna Małek, Jacek Nowak, Jarosław Pajerski, Zbigniew Wujkowski, Paweł  Wykurz i Ryszard Cabała - pomysłodawca i założyciel klubu.


 

Przybyłych na wernisaż gości powitał Kierownik Biblioteki Publicznej w Zielonkach p. Mariusz Zieliński, składając na ręce p. Cabały gorące podziękowania za przygotowanie tej pięknej wystawy. Jestem Panu ogromnie wdzięczny – powiedział -  za poświęcenie swojego prywatnego czasu i podzielenie się doświadczeniem i życiową pasją, jaką jest fotografowanie, z uczestnikami koła fotograficznego działającego przy naszej bibliotece. Jest mi niezmiernie miło, że zechciał Pan uczynić jednym  z tematów sesji zdjęciowych nasze najbliższe otoczenie. Wzbudził Pan u widzów uwagę i zachwyt nad zatrzymanymi w kadrze elementami z naszego życia,  obok których na co dzień  przechodzimy  obojętnie. Na Pana ręce składam również podziękowania dla wszystkich osób, które włożyły ogromną pracę w realizację tej wystawy.

Na wystawie pokazane zostały zdjęcia będące efektem półrocznych spotkań pasjonatów fotografowania. Podopieczni p. Ryszarda z coraz większą pasją poświęcają się fotografowaniu, co skutkowało zakupem nowego specjalistycznego sprzętu.

Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami – wyjaśnia Ryszard Cabała.  Tematem przewodnim była zima, a uczestnicy warsztatów mieli 2 miesiące na wykonanie swoich zdjęć. Podczas kilku naszych ostatnich spotkań odbyła weryfikacja     i wybór najlepszych fotografii zarówno czarno-białych jak i barwnych. Wybraliśmy zdjęcia m.in. z plenerów w Krakowie, Zielonkach i Węgrzcach,  a także Kwiaty         w podczerwieni i Mróz na szybie.

Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupienia wystawianych prac.

Wystawa w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach dostępna jest dla zwiedzających do końca maja 2012 roku.

Serdecznie zapraszamy!