Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w Rodzinnych Warsztatach Bożonarodzeniowych, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki: 3 grudnia, 10 grudnia oraz 17 grudnia w godz. 18:00-20:00.

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają prace artystyczne o tematyce świątecznej.

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach wynosi 25 zł od osoby (płatne na miejscu, w dniu warsztatów).

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce).

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM WARSZTATÓW

3.12.2018 (poniedziałek), w godz. 18.00-20.00

PATCHWORKOWE BOMBKI BOŻONARODZENIOWE

Wykonamy w technice patchworkowej trzy bombki na bazie kul styropianowych. Wykorzystamy skrawki materiału oraz kolorowe wstążki i tasiemki o kolorystyce świątecznej.

10.12.2018 (poniedziałek), w godz. 18.00-20.00

ŚWIĄTECZNE KUBECZKI

Ozdobimy dwa białe ceramiczne kubki przy użyciu pisaków do porcelany. Wykorzystamy gotowe szablony o tematyce bożonarodzeniowej. Istnieje możliwość dekorowania własnych naczyń (np. filiżanek, talerzy).

17.12.2018 (poniedziałek), w godz. 18.00-20.00

BOMBKA 3D Z ZIMOWYM PEJZAŻEM W ŚRODKU

Wykonamy przestrzenną, trójwymiarową bombkę choinkową z własnoręcznie zaaranżowanym zimowym krajobrazem w środku. Do dyspozycji będą wszystkie potrzebne do tego celu składniki: makiety z domkami do składania, suszone rośliny, mchy, gałązki, szyszki, sztuczny śnieg, brokaty. Przygotowaną kompozycję umieśćmy w kuli wykonanej z plexi, którą następnie udekorujemy tasiemkami lub koronkami.