W poniedziałek 11.02 2019 r. Kulturoteka w Bibicach na jeden wieczór przekształciła się w małą małą pracownię artystyczno-rzemieślniczą. A stało się tak za sprawą warsztatów, na których zainteresowane Panie wykonywały własnoręcznie romantyczne kosmetyki walentynkowe. Spotkanie poprowadziła Pani Beata Godynia-Kapałka, która jest nie tylko wielką pasjonatką eko-kosmetyków, sama bowiem tworzy nowe i odtwarza stare receptury powiększając tym samym asortyment o coraz to nowe produkty. Uczestniczki miały do dyspozycji mnóstwo naturalnych składników takich jak suszone zioła i kwiaty, olejki zapachowe, naturalne barwniki oraz wiele innych specyfików.

 

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością prezentujemy Wam książkę w formie komiksu pt. „Z biegiem lat, z biegiem Prądnika, czyli ze wspomnień Pucheroka” autorstwa p. Marii Wroniewicz-Rams, p. Urszuli Rams oraz p. Izabelli Toft. Komiks przedstawia dzieje historyczne gminy Zielonki, opis zwyczajów i obrzędów, życia za czasów walki o niepodległość aż do współczesności. Znajdziecie w niej także wyjaśnienie, skąd się wzięło pojęcie Marchewkowa Dolina, czy Kraina Miodu i Papieru.

Oczywiście nie mogło zabraknąć opisu stroju krakowskiego, który pięknie został wyeksponowany w historyjce opisującej wesele.

Ta książka to kompendium wiedzy o gminie na całej jej szerokości. Na samym końcu umieszczone są także współczesne zdjęcia m.in. zabytków oraz wydarzeń kulturalnych więc spełnia także funkcje przewodnika turystycznego.

Książka już zasila zbiory naszej biblioteki, także możecie po nią sięgnąć przy kolejnej wizycie. A powiemy szczerze, cieszy się sporą popularnością.

W załączeniu także próbka tego, co znajdziecie w środku.

 

W Wieczorku w Bibliotece po raz kolejny wzięły udział członkinie młodych miłośniczek Kulturoteki – Książkożerczyń. Tym razem postawiłyśmy na noworoczną zabawę.

 

Od rana zima nie mogła się zdecydować, czy zostać z nami jeszcze przez chwilę, czy może wrócić do swego lodowego pałacu. Dzieci w Niepublicznym Przedszkolu "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach wcale nie przejmowały się zmienną pogodą. Przecież wymarzony śnieżny krajobraz można wyczarować na kartce.

 

 

Na noworocznym spotkaniu Czytnika rozmawialiśmy o książce Gavina Extence’a „Lustrzany świat Melody Black”. Nasi klubowicze przyjmują ostatnio sporą dawkę książek o ludzkiej psychice…