Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Liście na drzewach są bardzo kolorowe, a kiedy zawieje wiatr spadają z drzew radośnie wirując wkoło wywołując uśmiech i radość na twarzy. W czwartkowe  przedpołudnie w dniu 1 października do naszej biblioteki przyszła grupa III, wychowankowie Pani Małgorzaty Krewniak z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

I właśnie tutaj odbyły się zajęcia literacko – plastyczne. Biblioteka pięknie przystrojona bukietami z kolorowych liści, leżące dynie, szyszki, jarzębina i żołędzie, wskazywały, że i do nas zawitała nowa pora roku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, opowiadały o skarbach jesieni, o zachodzących zmianach w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, a kredkami wyczarowały kolorowe jesienne rysunki.  Prace wyeksponowano w bibliotece.

Przedszkolaki ochoczo i  z ożywieniem podchodziły do sztalugi by przyozdobić kolorowymi listkami suknię „Pani jesieni”. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – Przedszkolak rozpoczęliśmy czytanie opowiadania p.t. „Jesień jeżyka” Zofii Poletyło.

Dzieci z ciekawością słuchały o przygodach małego jeżyka, o jego zaradności, kiedy to swoją spiżarnię zaopatrzył różnymi owocami, nasionami i jabłuszkami. Ze spiżarnią pełną zapasów czekał spokojnie na nadejście zimy.

Zajęcia przeplatane były śpiewaniem piosenek, tańcem i zabawami ruchowymi.Spotkanie zakończono oglądaniem wielu pięknych kolorowych książeczek, które zachęciły maluchy do ponownych odwiedzin  naszej biblioteki.

Słodki poczęstunek przypieczętował udaną, pełną wrażeń wizytę w bibliotece.

A.G.