W środę przed południem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa kraina” w Woli Zachariaszowskiej odwiedziła pani bibliotekarka, a wraz z nią mały niedźwiadek polarny – Ben. Gdy wszyscy usiedli już ładnie w kółeczku rozpoczęło się nasze spotkanie.

Po przywitaniu i opowieściach co nowego wydarzyło się w przedszkolu od ostatniej lekcji bibliotecznej, rozpoczęliśmy rozmowę o niezwykłej krainie pokrytej śniegiem i lodem przez cały rok. Dzieci doskonale wiedziały że mieszkają tam pingwiny, foki i nasz dzisiejszy gość – Ben. Bohater książki Moiry Butterfield „Miś polarny i tęcza”, który znudził się kolorem swojego futerka i chciał być np. niebieski lub różowy. Zmienił jednak zdanie gdy jego przyjaciele ulepili uśmiechniętego bałwanka. Biały kolor wydał mu się wtedy najpiękniejszy.

Po wysłuchaniu historyjki przedszkolaki zasiadły do stolików by pokolorować polarne niedźwiadki na najbardziej fantazyjne kolory jakie przyjdą im do głowy. Młodzi artyści uporali się z tym zadaniem śpiewająco. Później przyszedł czas na zabawę, na tę chwilę wszystkie maluchy zamieniły się w białe misie i radośnie skakały po krach lodu – które imitowały gazety. Wszyscy szczęśliwie dotarli na stały ląd i otrzymali słodkie niespodzianki. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Do zobaczenia!

KG