Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Z tej okazji dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach wraz z wychowawczyniami odwiedziły dziś bibliotekę. Chciały znaleźć ukrytych wśród książek małych pomocników bibliotekarek – krasnoludki. Te pomocne maleństwa siedzą ukryte między książkami, nie łatwo je znaleźć, trzeba mocno w nie uwierzyć.

Przybyłe na spotkanie przedszkolaki wysłuchały bajki „Wielka wyprawa”, której bohaterowie - nasi mali znajomi -  pragnęli dopłynąć na koniec świata. Całą rodziną popłynęli wielką łodzią dookoła jeziora, na końcu podróży czekała ich niespodzianka.

Dzieci dobrze znają krasnoludki – doskonale wiedziały jak one wyglądają. Dawno temu, gdy świat wyglądał inaczej pomagały one gospodyniom domowym w pracy, czasem psociły. Przyłapane przez człowieka znikały jak sen. Przedszkolaki postanowiły odnaleźć jakiegoś krasnala, przemierzyły w tym celu bibliotekę i zwiedziły Izbę Regionalną.

Niestety wszystkie krasnoludki pochowały bardzo dobrze, dlatego maluchy z pomocą pań bibliotekarek wykonały własne skrzaty by pomagały im w codziennych zajęciach.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek. Do zobaczenia wkrótce.

KG