Biblioteka przyjazna jest wszystkim maluchom, dlatego zawsze chętnie ją odwiedzają, a zwłaszcza z Samorządowego Przedszkola z Zielonek. Przybyłe na dzisiejsze spotkanie dzieci przeniosły się za sprawą wyobraźni do niezwykłej krainy lodu, w której można spotkać niezwykłe stworzenia.

Nasi mali goście po głośnym przywitaniu z bibliotekarką rozsiedli się wygodnie na dywanach w holu biblioteki i rozpoczęła się nasza przygoda wśród wiecznie białej krainy gdzieś daleko na północy. Naszym przewodnikiem był Ben bohater książki Mori Butterfield „Miś polarny i tęcza”. Jego największym pragnieniem było mieć inny kolor futra, ponieważ wszystko w koło było białe i on też. Zmienił on jednak zdanie, gdy zobaczył uśmiechniętego bałwana.

Przedszkolaki postanowiły spełnić marzenie Bena i stworzyły kolorowe ilustracje do opowieści, na których śnieg nie był biały i mały miś również miał tęczowe futerko.

Po kolorowaniu przyszedł czas na małe, co nieco. A później na zabawę piłkami, które zastąpiły nam śnieżki. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o niedźwiadku i wydały radosny okrzyk niczym szczęśliwy miś.

Do zobaczenia wkrótce w zaczarowanej bibliotece.

KG