Z okazji 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 14 maja 2024 r. zagościliśmy w Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Wspólnie z maluchami rozmawialiśmy o tym jak ważne jest wsparcie bliskich, a także o tym, że w życiu nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Do takich refleksji skłoniła nas ciepła i podnosząca na duchu lektura pt. "Najpiękniejszy ogródek Borsuka". Pomimo przeciwności losu, tytułowy bohater odnalazł szczęście, a w trudnych chwilach mógł liczyć na swoich bliskich. 
 
Dzieciaki pochylone nad plakatem przedstawiającym drzewo
 
Po lekturze, przystąpiliśmy do wspólnej pracy plastycznej. W nawiązaniu do Tygodnia Bibliotek stworzyliśmy własną kreatywną bibliotekę, w której książki nie stoją na półkach lecz rosną wśród korony drzew. Dzieciaki otrzymały od nas mini książeczki, które ozdobiły według własnych pomysłów, a następnie umieściły je na plakacie. W trakcie prac przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich przyjaciołach, deklarując, że w obliczu trosk i zmartwień są gotowi wesprzeć swoich przyjaciół i zawsze można na nich liczyć. 
 
Chłopcy trzymający plakat przedstawiający drzewo i rosnące na nim książeczki
 
Podczas wspólnych zajęć plastycznych udowodniły, że potrafią razem pracować i nawzajem się wspierać. Takie podejście bardzo nas cieszy! 
 
PK