W piękne środowe przedpołudnie bibliotekarka z Przybysławic odwiedziła maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej. Motywem przewodnim naszej pierwszej lekcji bibliotecznej były – Dobre maniery.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy czym jest biblioteka, co się w niej znajduje i dlaczego ją odwiedzamy. Następnie dzieci wysłuchały bajki Ellie Patterson pt: „Dobre maniery”. Bohaterem tej opowieści jest niegrzeczna małpka, która nie słucha rodziców, ale zmienia swoje złe zachowanie. Dzięki czemu rodzice są z niej bardzo dumni.

Przedszkolaki przyznały że nie zawsze słuchają dorosłych, co wpędza je w kłopoty. Lepiej jest być grzecznym i posłusznym dzieckiem, być może czeka nas za to nagroda.

Po rozmowie przyszedł czas na kolorowanie obrazków przedstawiających małpkę z naszej bajeczki. Gdy wszystkie przedszkolaki uporały się z zadaniem zaczęliśmy zabawę w skradanie. Cichutko na paluszkach przedzieraliśmy się przez puszczę i zrobić zdjęcie bardzo płochliwemu zwierzakowi.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały słodką niespodziankę ponieważ były bardzo grzeczne. Do zobaczenia za miesiąc.

KG