Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filią w Przybysławicach otrzymały książki w ramach drugiej edycji projektu „Biblioteka na to czeka” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

IPN, pełniąc ważną misję edukacyjną, zorganizował kolejną edycję projektu „Biblioteka na to czeka”, wspierającego rozwój czytelnictwa i bibliotek publicznych w Polsce. W ramach ubiegłorocznej edycji wysłano książki do wszystkich bibliotek wojewódzkich oraz ponad pół tysiąca bibliotek publicznych. Oferta w drugiej edycji została poszerzona o wydawnictwa regionalne, wydane przez oddziały IPN: w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Druga edycja projektu rozpoczęła się 23 kwietnia 2013 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Projekt zakończył się z dniem 31 sierpnia 2013 r.