Niezwykle podniośle  odbył  się  w   zieloneckiej  książnicy finisaż  wystawy „Gra w kolory”, który zbiegł się z  jubileuszem 10–lecia Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły. Uroczystość otworzyli gospodarze - państwo  Elżbieta i Ryszard Dobrowolscy oraz Adam  Pochopień, wspólnie witając przybyłych  gości m.in. Jadwigę Broczkowską, Krystynę i Annę Miśkiewicz, Alicję Tyblewską, Antoniego Pudelskiego.

Wieczór uświetnił  koncert  uczniów  z Państwowej Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej  II. St.  im. Fryderyka Chopina w Krakowie, pod opieką Jadwigi Czechowskiej. Młodzi artyści urzekli wszystkich zebranych gości swoją wrażliwością artystyczną i talentem muzycznym. Uczniowie zagrali i odśpiewali polskie tradycyjne kolędy. Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trudy młodych muzyków w przygotowaniach do koncertu. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński wraz z pp.  Dobrowolskimi, wręczyli  artystom podziękowania i wyrazy uznania za tak profesjonalny występ.

Przy dźwiękach kolęd członkowie stowarzyszenia składali sobie wspólnie życzenia,  przede wszystkim - radości i satysfakcji z twórczej pracy oraz, by  następne lata przyniosły wiele nowych i ambitnych  wyzwań, będących inspiracją do kolejnych twórczych poszukiwań.  Po życzeniach ogromną niespodziankę  dla zebranych gości,  zrobiła Maria Baka – Wilczek, dając mały, ale jakże wspaniały koncert polskich kolęd. Zebrani goście zasiedli do wspólnego kolędowania przy  dźwiękach fortepianu i przy akompaniamencie akordeonu  pp. Janiny i Janusza Ciepielów.

Na zakończenie uroczystości dyr. Zieliński  złożył wszystkim obecnym moc serdecznych życzeń z  okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  oraz nadchodzącego Nowego Roku 2014 oraz podziękował za wspólnie spędzone lata i zaprosił do dalszej, tak owocnej jak dotychczas,współpracy.

J.O.