Pierwsze, powakacyjne spotkanie przyniosło nam dzisiaj dużo radości. Dwa  miesiące bez spotkań z książką, które prowadzi przybysławicka bibliotekarka, dały się we znaki podopiecznym Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce. Dlatego, aby nadrobić zaległości, maluchy wzięły udział w lekcji bibliotecznej, podczas której wysłuchały opowiadania pt. „Anioł stróż od wszelkich wypadków” autorstwa Gaby Scholz.

A rozmowę zaczęliśmy od scharakteryzowania anioła stróża. Dzieciaki z wielkim entuzjazmem odpowiadały na pytania dotyczące jego wyglądu, oraz tego jaką rolę pełni on w naszym życiu. Historia Leny, przekonała każdego przedszkolaka, że nad każdym z nas czuwa ta niebiańska istota i pomaga nam w codziennych trudnościach. Pewnego dnia dziewczynka postanowiła bez pozwolenia rodziców, samodzielnie wybrać się na plac zabaw. Idąc ulicą nie zauważyła nadjeżdżającego samochodu, który pędził wprost na nią. Błękitek – bo tak nazywa się jej anioł, wcisnął się między auto i Lenę, zatrzymując ją na chodniku. Ta historia dała Promyczkom wiele do myślenia. Jednogłośnie stwierdziły: Nie wolno robić tak jak Lena!

Specjalnie na dzisiejszą okazję dla dzieciaków została przygotowana niespodzianka – praca plastyczna, która dla wszystkich okazała się mieć szczególne znacznie. Za pomocą kartki papieru, kredek, nożyczek, kleju i kolorowych nici przedszkolaki miały stworzyć swojego anioła stróża. Efekty można podziwiać na poniższych fotografiach.

Niestety co dobre, szybko się kończy… Zajęcia uwieńczyła ulubiona zabawa Promyczków – „Stary Niedźwiedź mocno śpi”.

Po tak wyczerpującym spotkaniu nadszedł czas na zasłużone lizaki i pożegnanie. Z radością wyczekujemy kolejnej lekcji bibliotecznej, która już w październiku.

Tekst i zdjęcia:
Żaneta Bryła