Dzisiejsze spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce było bardzo pouczające. Maluchy wysłuchały opowiadania z serii Dobre maniery pt.: Dzień dobry i do widzenia, którego autorką jest Ellie Patterson.

Dzisiejsze spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce było bardzo pouczające. Maluchy wysłuchały opowiadania z serii Dobre maniery pt.: Dzień dobry i do widzenia, którego autorką jest Ellie Patterson.

W książce przedstawiona została historia niegrzecznej małpki, która nie powiedziała do widzenia mamie, wychodząc do szkoły, nie przywitała się ze znajomym na ulicy i nie przywitała się z przyjaciółmi na placu zabaw. Takie zachowanie przyczyniło się do tego, że nikt nie chciał się z nią spotykać i bawić. Kiedy poczuła się z tym bardzo źle postanowiła zmienić się na lepsze. Zaowocowało to zdobyciem miana bardzo GRZECZNEJ małpki.

Następnym punktem naszego spotkania były zabawy taneczno-ruchowe. Dzieciaki zamieniły się m.in. w stonogę. Podnosząc wysoko nogi wyśpiewywały słowa znanej każdemu melodii: „Idzie, idzie stonoga…, każda inna jej noga… BĘC!”. Radości nie było końca! Kolejnym wyzwaniem dla dzieci była gra: „Ogon małpy”.

Aby odpocząć, Promyczki zasiadły do swoich stolików. W ruch poszły kolorowe kredki – dzieciaki malowały postać bohaterki dzisiejszych zajęć.

Nasze spotkanie było lekcją dobrego zachowania. Dzięki takiej literaturze nasi mali czytelnicy uczą się dobrych manier i stosowania ich w codziennym życiu. Już za miesiąc kolejne zajęcia biblioteczne, podczas których poznamy dalsze przygody (nie)grzecznej małpki.  


Tekst i zdjęcia:
ŻB