Wieści o prężnie działającym Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci, prowadzonym przez bibliotekę w Przybysławicach dotarły aż do sąsiedniej gminy. Dlatego dzisiaj maluchy z Niepublicznego Przedszkola Krasnale ze Smardzowic,  po raz pierwszy uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, stając się prawdziwymi czytelnikami.

Na początek postanowiłam opowiedzieć na czym polega moja praca. Po krótkiej pogadance, przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt: „Mała muszka o wielkim sercu” autorstwa Janine Gollier. Historia tytułowej bohaterki bardzo wzruszyła dzieci. Otóż pewnego dnia, w piękny jesienny poranek, muszka opalała się w promieniach słońca. Lecąc przed siebie wpadła prosto w pajęczą sieć. Myśląc o wielkim smutku rodziców z powodu jej  nieobecności, błagała krzyżaka o darowanie życia. Ten widząc dobre serce muszki, postanowił ją uwolnić. Od tamtej pory, wszystkie leśne zwierzęta żyły w przyjaźni i nie zastawiały na siebie żadnych pułapek.

Kolejnym punktem naszego spotkania była kolorowanka, przedstawiająca bohaterkę dzisiejszych zajęć. Następnie dzieciaki uczestniczyły w zabawach taneczno-ruchowych, które przysporzyły im dużo radości. A bawiliśmy się m.in.: w muchę i pająka, odbijanie kolorowych balonów i ucieczkę przed zbudzonym niedźwiedziem. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał słodkiego lizaka.

Czas pierwszej lekcji bibliotecznej upłynął bardzo szybko. Z uśmiechami na twarzach pożegnali mnie podopieczni smardzowickiego przedszkola, którzy od dzisiaj odliczają dni do kolejnego bajko-czytania.

Tekst i zdjęcia:
Żaneta Bryła