W piątkowe przedpołudnie Pani bibliotekarka z filii w Przybysławicach złożyła wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Maluchy już czekały na zajęcia i bardzo szybko usadowiły się na dywanie by, jak co miesiąc wysłuchać bajki.

W piątkowe przedpołudnie Pani bibliotekarka z filii w Przybysławicach złożyły wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Maluchy już czekały na zajęcia i bardzo szybko usadowiły się na dywanie by, jak co miesiąc wysłuchać bajki.

Na dzisiejszym spotkaniu dzieci wraz z bibliotekarzem opowiedziały dobrze znaną wszystkich bajkę pt: „ Kopciuszek ”. Przedszkolaki doskonale znały całą historię i z zapałem opowiadały o kolejnych scenach, o wróżce, zaczarowanej karecie, szklanym pantofelku i księciu, którego główna bohaterka spotkała na wielkim balu.

Po rozmowie maluchy  przy stolikach wykonały ilustracje do opowiadania – na jedną chwilę zamieniły się w dobrą wróżkę i pokolorowały różnymi kolorami suknię Kopciuszka. Następnym punktem naszego spotkania była zabawa w „zaczarowany bal”, na krótką chwilę każdy z nas mógł poczuć się jak w bajce. W nagrodę za wspaniałe zajęcia wszyscy otrzymali słodki upominek.

Dzisiejsze spotkanie było wyjątkowo radosne, ale skończyło się za szybko. Do zobaczenia już wkrótce.

KG