Po miesięcznej nieobecności, bibliotekarka z Przybysławic ponownie zawitała w progi Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Januszowicach.  Tego dnia, maluchy pożegnały zimę, przygotowując się do przyjścia najpiękniejszej pory roku, jaką jest wiosna.

Po miesięcznej nieobecności, bibliotekarka z Przybysławic ponownie zawitała w progi Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Januszowicach.  Tego dnia, maluchy pożegnały zimę, przygotowując się do przyjścia najpiękniejszej pory roku, jaką jest wiosna.

Iskierka przyjaźni rozpoczęła spotkanie. Tradycyjnie, przedszkolaki wysłuchały opowiadania, tym razem o „Pierwszym dniu wiosny” z książki Wesoły Przedszkolaki. Po wysłuchaniu tekstu, dzieciaki wzięły udział w dyskusji, w której wspomniały m.in.  o budzącej się do życia przyrodzie - o krokusach, przebiśniegach i baziach. Kolejnym punktem naszego spotkania, było wyrecytowanie wiosennego wierszyka i zaśpiewanie piosenki do słońca. Następnie, dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, tworząc portret Wiosny. Tak duże starania przyniosły oczekiwany efekt. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę! Środowe spotkanie zakończone zostało słodkim akcentem w postaci lizaka.

Już za miesiąc kolejne bajko-czytanie, do którego dni odliczają sympatyczne przedszkolaki.

ŻB