Z samego rana bibliotekarka z Przybysławic odwiedziła dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Brzozówce. Za oknem już wiosenna pogoda, ale nie rozpraszało nas to ani trochę. Bo nie ma nic wspanialszego niż bal karnawałowy.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat przyjęcia, które odbyło się w przedszkolu kilka dni wcześniej. Dzieci opowiadały o swoich przebraniach, zabawach, w jakich uczestniczyły oraz podkreśliły, że na długo zapamiętają ten dzień. Później usiedliśmy wszyscy w kole i razem przypomnieliśmy sobie bajkę o „Kopciuszku”. Przedszkolaki znały ten utwór bardzo dobrze i chętnie pomogły w opowiadaniu, nie pomijając żadnego istotnego szczegółu takiego jak: kareta z dyni czy szklany pantofelek.

Następnie z białych szablonów, niczym dobra wróżka dzieci wyczarowały kolorowe maski. Oczywiście na balu nie może zabraknąć kolorowych balonów. Tak przygotowani rozpoczęliśmy zabawę. Wszystkie dzieci przekonały się, że wcale nie jest łatwo utrzymać balonik na głowie bez pomocy rąk. W nagrodę za wspaniałe zajęcia dzieci otrzymały słodki upominek.

Następne spotkanie już wiosną. Do zobaczenia.

KG