W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia medalu i dyplomów uczestniczkom konkursu na Bibliotekarza Roku Województwa Małopolskiego.

Pamiątkowy medal z rąk Elżbiety Stefańczyk - Przewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Witolda Latuska - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego odebrała Pani Lucyna Kumala – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

- Ten konkurs stanowi doskonałą okazję do pokazania roli bibliotek w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego regionu - powiedział podczas uroczystości Witold Latusek.

Do zaszczytnego tytułu nominowanych zostało sześć kandydatek: Alicja Imiołek, Grazyna Lubańska, Lucyna Kumala, Halina Matras, Magdalena Miller oraz Elżbieta Rogozińska-Bień. Jak podkreśliła prezes Małopolskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Jadwiga Kosek, wybór był niezwykle trudny, bowiem wszystkie nominowane Panie swoją pracą zasłużyły na ten tytuł.

Uzyskując tytuł Bibliotekarza Roku Województwa Małopolskiego Pani Lucyna Kumala automatycznie stała się kandydatką województwa w wyborach ogólnopolskich.

Głosować na kandydatów można do 20 czerwca na nowym portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich