Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia bibliotekarka z Przybysławic złożyła wizytę uczniom klasy 5 z ZS w Korzkwi. Spotkanie odbyło się w ramach projektu prowadzonego pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

Na zajęcia wybraliśmy powieść C. Dickensa. Opowieść wigilijna, bo tak brzmi jej tytuł to dzieło, które opowiada o przemianie "złego" człowieka w "dobrego". Głównym bohaterem jest Ebenezer Scrooge – kupiec i właściciel kantoru, człowiek samotny, zgryźliwy, nieprzystępny i całkowicie oddanym interesom. Jego jedyna życiowa pasja to gromadzenie i ciągłe pomnażanie swego ogromnego majątku. Odtrącał wszystkie znajomości, które nie przynosiły mu dochodów. Aż do pewnego dnia - Wigilii Bożego Narodzenia, w którym wszystko się zmieniło…

Piątoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali historii. Do długiej rozmowie dotyczącej zachowania Scrooge’a, stworzyli łańcuch cech dobrego człowieka.

Kolejnym punktem spotkania było wykonanie krzyżówki. Każdy uczeń miał za zadanie ułożyć pytania według określonego schematu. Rozwiązaniem miał być tytuł omawianej na zajęciach książki. Zwieńczeniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie oraz rozdanie słodkich upominków.

Z uśmiechem na twarzy uczniowie przewracali kolejne strony Dickensowskiej powieści, które opisywały zmianę Scrooge. Perypetie Ebenezera uświadomiły wszystkim, co w życiu liczy się tak naprawdę. Nie są to wcale pieniądze czy inne dobra materialne - w życiu liczy się miłość. Nie do jednego człowieka, ale do wszystkich ludzi. Każdemu należy się odrobina miłości i wsparcia w trudnych chwilach.

Pani Dyrektor, wychowawcom oraz uczniom z ZS w Korzkwi życzymy zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech w Nowym 2015 Roku, świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

ŻK