Tego, że czytać może każdy dowiedzieli się w poniedziałek uczniowie piątej klasy ze Szkoły Podstawowej w Owczarach. Odwiedziło ich troje nie do końca spodziewanych gości. O lekcji bibliotecznej wiedzieli wcześniej, dorośli przecież często namawiają dzieci i młodzież do czytania, ale tego, że zachęcać do sięgnięcia po książkę namawiać ich będzie dwuletnia dziewczynka nie spodziewali się. Tym większe było ich zdziwienie na widok Marysi oraz jej mamy Dagmary Waszkiewicz – absolwentki bielskiego liceum teatralnego.

Co prawda mała Marysia jeszcze nie czyta sama, ale chętnie słucha. Idąc za jej przykładem uczniowie wysłuchali fragmentu książki „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Dotyczył on baobabu, w którym Staś i Nel zamieszkali w trakcie swej podróży przez Afrykę – nazwanego przez nich Kraków.

Oczywiście lekcje biblioteczne wiążą się również z zadaniami od bibliotekarzy. Uczniowie mieli za zadanie narysować drzewo zamieszkane przez bohaterów opowieści oraz miasto, które tak dobrze znają. Wiele było interpretacji tematu, wyobraźni wychowankom szkoły w Owczarach można pozazdrościć.

Dziękujemy za spotkanie i czekamy na was w bibliotece.

Wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji oraz wychowawcom życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

KG