W środę przed południem bibliotekarka z Przybysławic, jak co miesiąc odwiedziła dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej. Chociaż za oknem padał deszcz a maluchy miały raczej nastrój do wesołej zabawy, omawiany temat związany ze świętem 11 listopada nie był dla przedszkolaków niczym nowym.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat flagi Polski, godła i gdzie się znajduje stolica naszego państwa. Bibliotekarka bez problemu uzyskała odpowiedzi na pytania. Następnie dzieci wysłuchały legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” i dowiedziały się, dlaczego na godle polski widnieje biały orzeł na czerwonym tle.

Później przedszkolaki zasiadły do stolików by pokolorować podobiznę orła. Nie było to łatwe zadanie wymagało wiele precyzji i uwagi by właściwymi kolorami pomalować oznaczone pola. Starsze dzieci wykonały dodatkowo piękne flagi.

Na zakończenie wszyscy razem wyruszyliśmy magicznym pociągiem, który zabrał młodych odkrywców w niezwykłą podróż pełną magii, za której sprawą dzieci zmieniły się w piłeczki, listki, kotki itp.

W podziękowaniu za wspaniałą zabawę wszyscy otrzymali słodkie lizaki. Do zobaczenia za miesiąc.

KG