Przez trzy dni od wtorku 12 listopada do czwartku 14 listopada, Bibliotekę w Przybysławicach odwiedzały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi wraz z Panią dyrektor Reginą Styn i wychowawcami: Panią Małgorzatą Kruczek, Panią Ewą Staniszewską, Panią Urszulą Kwintą oraz świetliczanką Panią Anną Czoch.

Przybyłych gości powitały bajkowe koty – bibliotekarki. Uczniowie zwiedzili bibliotekę i wysłuchali krótkiego wprowadzenia na temat historii, zasad gromadzenia i wypożyczania książek. Tak przygotowani wszyscy zgromadziliśmy się w czytelni, by wysłuchać opowieści o niezwykłym kocie. Nazywał się Dewey i przez osiemnaście lat mieszkał w jednej z bibliotek w Stanach Zjednoczonych. Pod każdym względem był zwierzęciem niezwykłym, o czym świadczyć może ogromna liczba fanów ze wszystkich zakątków świata odwiedzająca go w jego domu – bibliotece. Ta historia bardzo spodobała się słuchaczom. Ale nie zapominajmy o innych słynnych kotach, o których można przeczytać w książkach, ponieważ nasze spotkanie było właśnie im poświęcone. By mieć siłę na dalsze działania dla gości przygotowany został poczęstunek.

Następnym punktem spotkania było wykonanie zakładek w kształcie kota, które uczniowie ozdabiali z wielkim entuzjazmem. Na koniec, dzieci wzięły udział w quzie. Dla zwycięzców Pani Ania przygotowała wspaniałe nagrody.

Dzieci wychodząc z Biblioteki w Przybysławicach obiecały, że niebawem do niej wrócą, by wspólnie z rodzicami pożyczyć książki, które spodobały im się podczas lekcji bibliotecznej.

Wszystkim osobom dzięki którym udało się zorganizować to spotkanie, a w szczególności Pani Annie Czoch, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą i owocną współpracę.

ŻB, KG