Kim zostanę w przyszłości? Może strażakiem, policjantem, lekarzem, tancerzem albo piosenkarzem? Dzisiejszego dnia na to pytanie z wielkim entuzjazmem odpowiadały dzieci
 z ZS w Korzkwi.

Temat zajęć wszystkim bardzo się spodobał. Na powitanie, przedszkolaki przekazując maskotkę, powiedziały coś miłego do osoby siedzącej obok. Dzieci wysłuchały opowiadania pt: „Kim zostanę w przyszłości?” z książki Wesołe przedszkolaki, po czym przystąpiły do dyskusji na temat wybranych zawodów. Każdy chciał  podzielić się z innymi swoją wizją przyszłości. Następnie razem zaśpiewaliśmy piosenkę do słońca, które dzisiejszego dnia bardzo późno wstało. Chcieliśmy, aby wyszło zza chmur i radośnie zaświeciło w ten chłodny, piątkowy ranek.  Zabawa, która miała miejsce chwilę później polegała na zapamiętaniu przedmiotów leżących na dywanie. Kiedy dzieci zamknęły oczy, bibliotekarz zabierał jeden przedmiot. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, czego brakuje. Kolejna gra polegała na losowaniu z pudełka karteczki, na której przedstawiony był zawód, który każdy miał pokazać za pomocą gestów. Zadanie to nie było łatwe, ponieważ nie można było nic powiedzieć. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta poradzili sobie na 6 z plusem. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od bibliotekarza słodki upominek.

Choć zerówkowicze z ZS w Korzkwi mają jeszcze dużo czasu do wyboru swojego zawodu, już dzisiaj zadeklarowali, że z ich pracą powiązana będzie pomoc innym ludziom.