Dzisiejszego ranka w ZS w Woli Zachariaszowskiej  odbyły  się pierwsze  zajęcia z pracownikami  Biblioteki w Przybysławicach. Uczniowie klasy V, z wielkim entuzjazmem podeszli do zajęć, które chociaż dotyczące czytania i książek, wcale nie były takie proste.

Dzisiejszego ranka w ZS w Woli Zachariaszowskiej  odbyły  się  pierwsze zajęcia  z pracownikami Biblioteki w Przybysławicach. Uczniowie klasy V, z wielkim entuzjazmem podeszli do zajęć, które chociaż dotyczące czytania i książek, wcale nie były takie proste.

Na początku zajęć bibliotekarz sprawdził wiedzę uczniów o bibliotece i działalności, którą się zajmuje. Następnie piątoklasiści wyrazi swoje opinie o książkach, których czytanie sprawia im największą przyjemność. Kolejne zadanie, chociaż wydawało się nietrudne, wymagało uważnego czytania ze zrozumieniem. Wszyscy przyznali na końcu, że wcale nie tak łatwo skoncentrować się na tekście. Pisanie zaproszeń było kolejnym wyzwaniem, któremu uczniowie musieli sprostać. Wykonane prace będą przekazane dzieciom z innych placówek, jako zachęta do odwiedzenia przybysławickiej biblioteki, bo któż lepiej zrozumie młodych czytelników jak nie ich rówieśnicy. Przyszedł czas na stałych element lekcji bibliotecznych  - czytanie opowiadania, dziś było to utwór pt: „Najpiękniejszy ze wszystkich darów” autorstwa Bruna Ferrero. Tekst uświadomił słuchaczom, jak ważne są sprawy małe i pozornie błahe, którymi powinniśmy się cieszyć. Na koniec naszego spotkania uczniowie wzięli udział w zabawie „potok dobrych słów”. Na przyklejone na plecach kartki, zapisywali dobre cechy, komplementy, którymi można sprawić innym radość. Za udaną współpracę otrzymali kolorowe zakładki i słodki upominek.

Dziękujemy p. Zofii Kucab za pomoc w nawiązaniu współpracy z ZS w Woli Zachariaszowskiej. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania odbędą się w równie przyjaznej atmosferze jak dziś.

ŻB, KG