„Nastał październik i zakwitły wrzosy. To pani Jesień odwiedziła świat. Przechadza się po lasach i parkach w pięknej sukni, uszytej z czerwonych, żółtych i brązowych liści. Szyję jej zdobi naszyjnik z jarzębiny. W ręku trzyma koszyk z grzybami. Dookoła niej biegają rude wiewiórki, a jeże na swoich grzbietach przynoszą jej w darze czerwone jabłuszka.

Pani Jesień dzisiejszego ranka odwiedziła dzieci z Punktu Przedszkolnego „Promyczek” w Januszowicach. Pomimo pięknej pogody, która ani trochę nie przypomina obecnej pory roku, jesień nie daje o sobie zapomnieć. Potwierdzili to wszyscy zgromadzeni na dzisiejszym spotkaniu, wymieniając oznaki i otrzymane od niej dary.

Początek zajęć miał charakter zapoznawczy, bowiem Filia w Przybysławicach od tego miesiąca współpracować będzie z nowo powstałym oddziałem. Po krótkiej pogadance, dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Poszukiwanie pani jesieni”, dlatego odpowiadając później na pytania zadane przez bibliotekarkę, nie miały żadnych problemów. Klaszcząc w dłonie, wspólnie wykonaliśmy piosenkę o kasztankach, grzybkach i pani Jesieni. Trzymając się za ręce zrobiliśmy wielkie koło, bawiąc się w ulubioną grę dzieciaków. Radości nie było końca. Kolejna zabawa polegała na odszukaniu parasola na odwrocie karteczek, kto zamiast niego ujrzał X - przegrał z  jesienną słotą. Otrzymując jesienne obrazki, dzieci miały je pokolorować. Za wspaniałą współpracę już na pierwszych zajęciach, przedszkolaki w nagrodę otrzymały słodki upominek i zakładki.

Dzisiejsze spotkanie upłynęło nam bardzo szybko, ale owocnie. Dzieci już dzisiaj pytały o kolejne zajęcia, nie mogąc doczekać się następnego „spotkania z książką”.

ŻB