W atmosferze zbliżających się wakacji odbyło się ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Przedszkolak, działającego we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Zielonkach. Bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Zielonkach, spotkał się z dziećmi z grup VII i VIII, by czytać książkę z kanonu lektur DKK dla dzieci. Tym razem lektura wspaniale wpisała się w sportową atmosferę piłkarskich rozgrywek Euro 2012, a była nią książka Becky Bloom zat. „Medal pana zająca” wydana przez wydawnictwo Muchomor. Przedstawia ona historię zwierząt w pewnym lesie, dość skłóconych ze sobą. Przyjazne stosunki i pokojowa współpraca pojawiają się dopiero jako efekt wspólnych treningów przed leśnymi wyścigami. Co zabawne, inicjatorem jest żółw, zaś miejscowy medalista, pan zając, popada z tego powodu w małe kłopoty.

Książka urocza i szalenie przyjemna dla oczu również dzięki oprawie graficznej Pawła Pawlaka. Po lekturze przedszkolaki dyskutowały nad treścią książki, a następnie otrzymały kolorowe, pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w Dyskusyjnym Klubie Książki Przedszkolak. Mimo poczęstunku w postaci słodkich lizaków dzieci były niepocieszone, bowiem było to już nasze ostatnie wspólne spotkanie. Po wakacjach zasiądą już w szkolnych, zerówkowych ławkach, a my będziemy przekazywać miłość do książek kolejnym grupom przedszkolaków.
Do zobaczenia po wakacjach.

JR